Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak itt pszichiáternek...

Vannak itt pszichiáternek tanulók?

Figyelt kérdés

Ha igen, ezeket tőletek kérdezném.

1, Melyik iskolába jársz? Mióta ? és mi a véleményed arról az iskoláról, és annak a közösségéről ?

2, Mennyit kell tanulnod ?

( Mit tanítanak egy pszichiáternek?)

3, Már foglalkozol betegekkel ?

4, Milyen féle betegekkel (kell majd) foglalkoznod ?

5, Eddig mi a véleményed, milyen a pszichiátria ? Megérte elkezdened ?



2017. febr. 11. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Jaj, te rettenetesen tájékozatlan vagy! a pszichiáter úgy kezdődik, hogy orvos! Majd a 6 év egyetem után (amit nem nevezünk iskolának, mert a kettőt nem lehet egy napon említeni) 5 év szakképzés. Az egyetem után foglalkozik betegekkel, addig csak felügyelt gyakorlaton van. És ezt tanulják: [link]
2017. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

A pszichiáter szakosodott orvos. Négy orvosi egyetem van Magyarországon, ne haragudj, most nem fogok mindegyikről írni, majd utánajársz, ha komolyan érdekel.


Miután megvan az általános orvosi diploma, lehet elmenni rezidensnek, szakirányonként változó, hogy mennyi ideig tart a szakorvosképzés, ennek során az ember szakorvos felügyeletével foglalkozik betegekkel, és a képzési idő leteltével szakvizsgát tesz, ami után szakorvos lesz.

2017. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezeket én mind tudtam.. csak a saját véleményetekre lettem volna kíváncsi, hogy milyen az egyetem.. a közösség.. de le van írva.
2017. febr. 11. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Szia!


Nos először is, mivel kulcsszóban megadtad a pszichológiát is (bár gondolom tudod), letisztáznám. A két oldal erőteljes "harca" miatt nehéz lehet elhinni, hogy pártatlanul írok, pedig tényleg így van:


"A pszichológus kezel.

A pszichiáter gyógyszerez."


Természetesen ez egy erősen kisarkított verzió, de igaz, és a pszichiáterek és pszichológusok legnagyobb része világszerte egyetért ezzel az állítással.


Én a pszichológiai oldalról tudok egy keveset mondani.

Ami a legfontosabb (hiszen ilyen "csúnya" világban élünk), hogy honnan jöttél. Akinek van pszichológiához kapcsolódó háttere, annak több előnye lesz.


Én már régebb óta dolgozom pszichológusként, nem Magyarországon tanultam, viszont a magántanítványom igen. Ő most kezdte az egyetemet 2016. szeptemberében. Az ő elmondásai alapján próbálok neked válaszolni.


1. ELTE-PPK Pszichológia szakra jár. Mint írtam most kezdte. A közösségről és a tanárokról általában jót ír, bár néha túlságosan nyughatatlannak, az ő szavával "pattogósnak" tartja a diákokat, akik nem tudnak nyugton maradni.


2. Azt mondta a fél év alatt kevesebbet tudott meg, mint nálam egy hónap alatt. Igaz én 10 éves kora óta intenzíven oktatom őt, így talán ebben nem ő a legjobb mérő. Ahogy átnéztem a tanmenetet, ha valaki nem érdeklődött a szakkönyvek iránt még az egyetem előtt (itt a tényleg kemény idegennyelvű szakkönyvekre gondolok), akkor nehéz lehet, de megtanulható.

Az, hogy mit tanítanak konkrétan, azt nehéz lenne egy bekezdésben leírni, azt egy külön válaszban megteszem, ha jelzed, hogy érdekel. (A pszichológusi, nem a pszichiáteri)


3. Ő igen. Másoknak nem tudom, hogy engedik-e. A magántanítványom már novemberben ki lett küldve egy már dolgozó pszichológus mellé segédnek. A különbség vele viszont az, hogy az én ajánlássommal érkezett az egyetemre, amiben leírtam, hogy 14 évesen már hagytam, hogy a felügyeletem mellett, de a megszólalásom nélkül, foglalkozzon az egyszerűbb eseteimmel. 16 éves korában pedig (ott azért mellette voltam ténylegesen, nem csak szemlélőként) egy 3-as típusú (akkor még nem tudtuk, hogy 3/1 vagy 3/2) borderline személyt adtam neki. Ezt pedig mind tudják az egyetemen, hogy ő ezeken már túl van.


4. Tudtommal még csak egy kisebb pszichológusnak segít, aki még csak pár éve került ki az egyetemről. Alapból inkább csak lelki- és nem pszichológiai problémások járnak oda. Az oda járok inkább csak instabilak, nem szükséges nekik a klasszikus tanácsadás.


5. Erre viszont nem tudok az ő nevében válaszolni.

2017. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

"Az, hogy mit tanítanak konkrétan, azt nehéz lenne egy bekezdésben leírni, azt egy külön válaszban megteszem, ha jelzed, hogy érdekel. (A pszichológusi, nem a pszichiáteri) "

Igen, érdekel :)

2017. febr. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!