Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Titeket tudnak...

Egyetemisták! Titeket tudnak anyagilag támogatni a szüleitek? Ha igen, mennyivel?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt kaptok havonta? Emellett dolgoztok is? Sikerül beosztani a pénzt? Gyakran előfordul, hogy a hónap végére nem nagyon marad? Ha igen, akkor miről mondotok le? Illetve koliban vagy pedig albérletben laktok? :)

Tudom, egy kicsit sokat kérdeztem, de remélem azért válaszoltok! :) Előre is köszi! :)



2017. febr. 26. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Koliban lakom . Heti kb 7000 ft-ot kapok, de ebből 2500 buszra megy el. Ez a pénz úgy jön össze, hogy 3000-et mamatol 4000-et szüleimtől kapok. A koli dijt is ok fizetik, szóval sok támogatást kapok. A heti 4500 Ft koltopenz nekem elég, pláne, hogy csütörtök estére hazaérek és hétfőre adnak egy kis elemozsiát. Normális körülmények között még marad is a pénzből egy kicsit , amit zsebpénznek konyvelhetek el, ha pl pizzat rendelek vagy van vm+, akkor elmegy. Mindig sikerül beosztani a pénzt. Nem dolgozok. Annyirol mondtam le, hogy nem koltekezek túl, bár én amúgy sem vagyok költekezés. Szüleim cserébe nyaralasokrol mondanak le hogy tudjanak támogatni. Most elég jó osztondijat kapok tanulmányaira, szóval lehet, hogy egy félévre artudom vallani az egesz buszt és kollégium dijat, és még marad is egy kis pénzem, szóval tudok konnyiteni a dolgokon. Ugyanakkor szakon miatt, ha 1-2 tárgyam nem sikerül, akkor könnyedén atkerulhetek önköltségesre, ami egyből az albérletet is vinné magával. Ha ez megtörténik, akkor elovesszuk a 10 évet erre spórolt pénzünket amivel kihuzzunk 3-4 félévet. Addig nincsen gond. Ha utána már mindig lenne vissza pár felében, akkor viszont nagyon sok mindenről le kell mondjunk
2017. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Én heti 3500-at kapok, illetve ha otthonról hazamegyek akkor az odautat fizetik. Illetve egyenlőre a bérletet és az albiba is adnak. De márciusban már dolgozni akarok, nem akarok tőlük függeni.
2017. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Már nem emlékszem, mennyit kaptam, de havonta kaptam fix összeget, amiből lényegében csak az utazást és a kaját kellett fedeznem. Mindig maradt belőle. Otthon laktam.

Másodévtől elmentem dolgozni, havi 30-50 jött össze, ebből kényelmesen elvoltam, nem kellett már a kezembe semmire pénzt kérnem (persze az, hogy otthon laktam, nagy segítség volt). Utolsó évben már nem dolgoztam, de közben össze tudtam gyűjteni annyit, hogy a diplomáig kitartott.

2017. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem pénzzel nem tudnak támogatni, max ritkán a buszjegyemet fizetek. Havonta 1,2-szer járok haza, de akkor elég sok kaját viszek magammal,így támogatnak inkább :)
2018. júl. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!