Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen tényleg sokkal...

Az egyetemen tényleg sokkal nagyobb szabadsága van az embernek, mint a középiskolában?

Figyelt kérdés
Tehát az egyetemen tényleg nem csinálnak a tanárok problémát abból, ha valaki pl iszik vagy eszik órán vagy netalántán kimerészkedik wc-re? Ez nálatok hogy van?

2017. febr. 27. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg. De amiket leirtál az nem a szabadsággal valo élés hanem a bunkoság kategoria!!! Remélem joggqal feltételezhetö, hogy aki egyetemre jár az már elsajátitotta a kulturált viselkedés alapelemeit.
2017. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Tanártól függ. Egy háromszáz fős előadóban könnyebben el lehet bújni, de azért ha mindenki a kakaós csigájával zörög az zavaró, szóval azért az alap illemszabályokat be kell tartani. Zh íráskor nincs mászkálás, egyébként szabad, de azért a jövés-menést senki nem szereti.

Nekem a szabadságról valahogy nem az jut eszembe, hogy a tanár előtt három méterrel tömöm a búrámat... Hosszúak a szünetek, mindent el lehet intézni közben is.

2017. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy hova jársz.

Van ahol az előadóból ha késel, akkor már nem engednek be. Szúrópróba szerűen 1-5 nevet felolvasnak, aztán ha nem vagy ott, akkor.....


Az egyetem nem egy óvoda.

Oda azért mész, mert már tudod, hogy milyen irányban akarsz tovább tanulni, olyan dolgot tanulsz ami érdekel.


Az előadások, és a legtöbb gyakorlat is dupla óra.

Annyi ideig kibírod a wc-t a kaját és bármit.

2017. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Enni én sem ennék órán, az biztos. Csak megkérdeztem, mert azt hallottam, hogy ez ott normális, de elég hihetetlennek tűnt.

Zabálni tényleg elég nagy illetlenség lenne, de szerintem inni órán nem az, se kimenni mosdóba, ha tényleg nagyon muszáj.

Lehet, hogy nem a "szabadság" volt a legmegfelelőbb szó, de nekünk itt gimiben még ahhoz is engedély kell, hogy mondjuk bevehessünk egy gyógyszert és az is meg van tiltva, hogy kimenjünk a mosdóba, pedig nem óvodások vagyunk.

2017. febr. 27. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
" és az is meg van tiltva, hogy kimenjünk a mosdóba, pedig nem óvodások vagyunk." Nagybeteg (De akkor miért nem maradt otthon? vagy ment orvoshoz!) esetektöl eltekintve azért egy gimistöl elvárhato, hogy az oraközi szünetekben el tudja intézni biologiai szükségleteit. Tehát éppen ovodás igényeket emlegetsz!!!!! (Hacsak nem szexelni akarsz kimenni az orák alatti üres mosdoba?)
2017. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

na most, ezt szedjük két részre.

az első kérdésre egy hatalmas igen a válasz.

igaz, hogy én 20 éve diplomáztam, akkor az volt.


előadásra nem kötelező bejárni (de nekünk nem voltak nagyon könyveink, és én nem bíztam mások jegyzetében), szemináriumnál azt hiszem, 3szor lehetett hiányozni.

a leginkább a vizsgák és a beadandók számítottak, plusz nálunk minden tárgyból, minden félévben, minden hétre ki volt adva, hogy adott témából ki tart előadást, így nyilván azon ott kellett lenned. a tanulnivalót meg úgy osztottad be, ahogy akartad.


a második részre a válasz benne van az elsőben. igen, sokkal nagyobb a szabadságod, de ez nem abban nyilvánul meg, hogy eszel, meg iszol, meg ki-be mászkálsz órán...egy-egy kávéspohár, vizespalack még ok, de azért nem kell túlzásba vinni...

2017. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk minden óra 1,5 órás volt, kivéve, ami 3 órás előadás. Némelyik tanárt zavarja, ha kajálsz, vmelyiket nem, bár aki ilyet tervez az inkább üljön leghátra ott úgy sem látják, vagy csipegessen a pad alatt. Én 3 órát sosem bírtam ki kaja nélkül vagy anélkül, hogy igyak, még laborba sem, pedig ott tilos enni. Kijárkálni szerintem nagyobb bunkóság, azt nálunk nem nézték jó szemmel, se a késést, bár ez is tanárfüggő volt, vki zárta az ajtókat
2017. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!