Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki tantárgyilag...

Hogy lehet valaki tantárgyilag okos, ha egyébként buta mint a föld?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, most kezdtem a 2. félévet egy mérnöki szakon.


Gimiben naivan azt hittem, hogy az egyetemen milyen jó lesz, elvégre hasonló érdeklődésű emberekkel járok majd órákra, nem az lesz, hogy egy negatív közegben rosszul érzem magam, mert kicikiznek amiért tanulni akarok. Azt hittem, hogy itt nem lesznek "hülyék", de ugyanúgy tele az egész szak!


Pl van egy csaj. Emberileg aranyos, segítőkész, jól el lehet vele hülyéskedni, a matekokból nagyon jó. De egyszerűen buta. Tájékozatlan, sose nézi meg a fórumokat, aztán tőlem tudja meg az infókat, és sipákol, hogy de ezt honnan lehet tudni, hiába mondom, hogy nézze az egyetemi fórumokat. Ahhoz képest hogy matekokból tényleg jól tanul nagyon, olyan buta megnyilvánulásai vannak, hogy az már fáj.


Leír a tanár valamit, erre az ellenkezőjre rákérdeznek kb 10-en a fórumon, mintha nem menne a szövegértés, pedig az feltétele a magyar érettséginek. Ráadásul a tanár újra leírja, erre másik 10 ember ISMÉT rákérdez, és ezt eljátsszák egy-egy információnál kb 3-4x. Én meg csak fogom a fejem, hogy már leírták 2x, mit nem lehet érteni ezen, vagy miért nem lehet körbenézni, ha esetleg az a probléma, hogy nem vették észre a posztot.


A fent említett csaj is.. ha valamit esetleg nem tud, az az első, hogy hozzám jön, hogy ez hogy van, az hogy van, tantárgyakból is, és még véletlenül sem az, hogy könyvben/neten utánanézzen. Pedig ha ezt megtenné, nem kéne folyton nekem írkálnia. De nem, könnyebb nekem írni, mint hogy utánanézzen x típusfeladat megoldásának.


Én sem vagyok tökéletes, tudom nagyon jól, tanulhatnék többet pl, néha én is bamba vagyok, de messze nem olyan "hülye", mint akikről fentebb panaszkodom. Egyszerűen tájékozatlanok, lusták, és nem értem, hogy aki pl matekból jó, az hogy lehet ilyen. Elvégre a matek az nem lexikális tudást ad, ott ugye gondolkodni kell, logika, stb, így nem tudom megérteni, hogy ennek ellenére hogy lehet valaki hülye.


Azt hiszem nem is nagyon várok kifejezetten választ a kérdésemre, hanem jólesett ezt kiírni magamból.



2017. márc. 12. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Csak nyugodtan, szerintem mindenki átéli ezt. Nekem gimiben volt, hogy a jegyei szerint nálam jobb tanuló lánynak súgtam le a szövegértést. :D

(meg itt is kiver a víz néha, amikor látom kitűnő tanuló gyerekek kérdéseit, akik írtak kb 60 pontos felvételit és valami hatalmas butaságot kérdeznek, már bocsi az érintettektől)

2017. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Mert megoldani PAPÍRON egy matekpéldát, annak semmi köze az ÉLETBEN mutatott talpraesettséghez, sem az általában vett motiváltsághoz, sem az igényességhez önmagával szemben. Egyszerűen rááll az agya és kész. Vagy hozzászokott ahhoz, hogy feladják - megtanulja - visszakérdezik - átmegy - pipa - elfelejti: mint egy kis "biorobot":(

Nekem az "fáj", amikor egyes hallgatótársaim azt mondják, nekik mindegy, hogy használható-e az adott kurzus anyaga a szakmában, nem hajlandóak egy plusz oldalt sem hozzáolvasni a könyvtárban, mert csak az érdekli őket, hogy átmenjenek a vizsgán:( - És akkor mi lesz majd diploma után, amikor már önszorgalomból és a szakmai igényesség kedvéért kellene továbbképezniük magukat...

2017. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!