Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova mehetnék gimnázium helyett?

Hova mehetnék gimnázium helyett?

Figyelt kérdés
Súlyos depresszió miatt képtelen vagyok befejezni a gimnáziumot. Tizedikes vagyok, viszont a még több mint két évig ebben az iskolában maradás tényleg nem opció. Érettségi nélkül viszont vajmi kevés esélyem van arra, hogy munkát találjak. A nyáron töltöm a 18-at. Milyen lehetőségeim vannak? Csak az okj-s képzés?
2017. márc. 18. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Az iskolaváltás miért nem opció? Érettségi nélkül még normális, hasznosabb OKJ-ra sem tudsz menni... arról nem is beszélve, ha a gimnáziumot sem tudod elvégezni, akkor hogy akarsz szakmát szerezni, és dolgozni? Ha beteg vagy, akkor kezeltesd magad, de ha olyan beteg vagy, hogy nem tudod elvégezni a gimnáziumot, akkor nem tudom, hogyan tudnál kilépni a lényegesen stresszesebb "nagybetűs életbe". Ott senkit nem fog érdekelni a problémád, a depresszió pláne nem (max, azt mondanák rá, hogy csak fel akarod magadra hívni a figyelmet bőgéssel, meg társai).
2017. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Érettségi nélkül sehová nem mehetsz, max a mezőre kapálni. Magántanuló legyél akkor, hátha még jobban befordulsz.
2017. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem mész el magántanulónak? Vagy ha a suli rásegít, válts sulit. Érettségi nélkül nem mehetsz OKJ-re, max szakmunkásképzésre, szerelőnek és hasonlónak. Súlyos dolog a depresszió, és tudom, hogy nem sokat tehetsz róla vagy ellene, de muszáj legalább annyit szem előtt tartanod, hogy a későbbi életedben ne vágd el magadat. Mindenképpen el kell végezned a sulit, gondolom kezelnek, ha úgy érzed, hogy nem hatásos, kérj másik gyógyszert vagy pszichoterápiát, és muszáj felhoznod magadat egy olyan szintre, amivel nem teszel keresztbe magadnak, akármennyire nem is érdekel éppen. Hosszútávon magadnak is segíteni tudsz azzal, ha befejezed a gimit és leérettségizel. Meg tudod csinálni. :)
2017. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!