Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire érzitek elfogadhatóna...

Mennyire érzitek elfogadhatónak, ha egy tanár iskolán kívüli (nem az iskola által szervezett) szabadidős programokat csinál egy-két saját tanítványaval?

Figyelt kérdés
Pl. eljár velük sportolni,akár összebarátkozik velük,viszont ügyel arra,hogy az osztályzást ez ne befolyásolja,és az iskola falain belül visszatér a tanár szerepbe. Ismerke ilyen tanárt,van aki semmi problémát nem lát ebben,és jófejségnek veszi,más pedig nem tartja elfogadhatónak.

2017. márc. 25. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Szakmaiatlan. Van, aki ettől érzi fiatalnak magát, sokszor az van egyébként, hogy egy tanár rátelepszik egy csapat gyerekre, ők meg nem küldik el, mert hát tanár. Itt is vannak határok persze; ha utolsó évben a diákok elmennek inni a tanárral, vagy a suli befejezése után csak úgy beülnek dumálni valahova, az teljesen rendben van. Van, hogy valaki fiatal, és tényleg szeretik, és néha elmegy velük ide-oda, ez már talán necces, de még elfogadható lehet. A legtöbb esetben viszont tényleg nem az. Jó, ha valaki szereti a fiatalokat, de a legtöbb tanár maga nem fiatal, és nem ugyanaz a közeg a kettő. Nem véletlen, hogy nincs az a haverod, aki bemegy és tanít a suliban, mert a kettő totálisan más szerep, és összeegyeztethetetlen egymással.
2017. márc. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Az is fontos, hogy mekkora eltérés van az életkorukban. Nem tudom, hogy általános iskoláról, középiskoláról vagy felsőoktatásról van szó, de tegyük fel középiskola és tegyük fel, hogy 18-19 éves diákokról van szó, és egy frissen végzett 22-23 éves oktatóról. Ebben az esetben annyira nem fura, de még így is nagyon óvatosan kell kezelni. De én például 28 éves vagyok (szintén tanár), és el nem tudnám képzelni, hogy 18-19 évesekkel eljárjak sportolni, barátkozni stb. De elsősorban nem azért mert a tanárjuk vagyok, hanem mert két teljesen más korosztályról van szó. Ha mindenképp ki kell állnom valamelyik oldal mellett, akkor inkább azt mondom, hogy a tanár ne haverkodjon a diákokkal ilyen szinten.
2017. márc. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Középiskoláról van szó,de a diákok hívták a tanárt és ment velük.Szerintem több,mint 28 de nem sokkal,olyan harminc pár éves lehet.
2017. márc. 25. 10:50
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Mi mindig a tanárnőkkel jártunk röplabdázni, mert a lányok közül senki nem ért rá délután bent maradni. 40 feletti korosztály volt, semmi probléma nem volt belőle. Olyan férfi tanár is volt, aki rendszeren eljárt kocsmázni a fiúkkal, harmincas.
2017. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen pedofil!
2017. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
# 5 Persze, a tanárnők azért jártak közénk, hogy minket bámuljanak. Beteg, aki ezt gondolja.
2017. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös felhasználó.Tisztában vagy a pedofil szó jelentésével? Középiskoláról beszélünk.
2017. márc. 25. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Azt csinál munkaidön kivül,amit akar. En elfogadhatonak tartom
2017. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!