Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki eltudná nekem részletes...

Valaki eltudná nekem részletesen mondani hogy működik az érettségi? Hogyan hívnak be, mi történik pontosan. Stb?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom a szóbelire gondolsz:

hát, ezt szerintem nem nagyon lehet "túlragozni".

Kiadnak egy listát a behívás sorrendjével.

Ha te jössz, szólítanak.

Bemész, KÖSZÖNSZ, húzol egy tételt, bediktálod a számát, leülsz oda, ahova mondják, és elkezded átgondolni, hogy mit fogsz mondani (ha használhatsz segédeszközöket, azt megmutatják, hol találod, ha magad viszel, és engedélyezik, hogy azt használd, előtte átlapozzák, hogy jelöletlen példány-e). Nálunk volt benn kancsó és víz is, odamehettél inni:)

Én csak a kulcsszavakat írtam le arról, hogy miről akarok beszélni, ha izgulósabb vagy, az első 1-2 mondatot érdemes megterezni, később úgyis alakul a beszélgetés az esetleges kérdések / közbeszólások függvényében.

Kb. 30 perced van gondolkozni (ez jóval több, mint elég:))

Utána kimész az asztalhoz, leülsz, elismétled, mit húztál, és nekikezdesz:))

Legyél lényegretörő, magabiztos. Ne kertelj! Ha nem tudsz valamit, szerintem jobb "bevallani", ÉS hangosan gondolkodva megpróbálni kikövetkeztetni a választ (ha a téma megengedi).

Ha befejezted, kimész:) Örülsz, hogy élsz:)

Az eredményhirdetésen megtudod az eredményt:) Örülsz:)

2017. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!