Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi előtt, hogyan...

Érettségi előtt, hogyan tudnék készülni a verselemzésre, mi az ami segíthet, hogy tudok rá készülni?

Figyelt kérdés

Májusban jön az érettségi, és a bajom az a magyarral, hogy beláthatatlan, tehát míg a törit, matekot, szakmait végig gyakorlom teljesen, addig a magyarban csak a szövegértést tudom gyakorolni, mást igazán nem.

Novellát elemezni tudok nagyjából, hiszen ott nagyrészt ismeretlen szerzőtől kapunk novellát, így szépen a szempotokat megtanulva, azok szerint megírom.

Verselemzésnél más a tészta, hiszen nem sokat gyakoroltuk, és nem igazán tudom a szempontokat se, nem vagyok hatalmas Tinódi Lantos Sebestyén, meg irodalmi lektor, ezáltal nem igazán könnyen tudom meghatározni hogy mire gondol a költő éppen, meg mit akar...

Tudnátok segíteni hogy tudom ezt fejleszteni, gyakorolni?


2017. ápr. 12. 15:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!