Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan motiváljam magam a...

Hogyan motiváljam magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Szokatlan kérdés és nem is tudom hogy jó kategoriába irtam-e, de hogyan vehetném rá magam a tanulásra? Hogyan tudnák magamnak ezel példát vagy akár motiváciot is mutatni?

Tobbnyire suli melett mire hazaerek lefaradok pedig nem vagyok a legjobb tanulo, kozepes vagyok és ami adodik + alkalmat, szorgalmit elvállalok. De igyis kevés ahoz ami majd lenni szeretnék. Tobbet kell nyujtanom de nem tudom hogyan. Valaki tudna segiteni?

Üdvözletel, egy 16 éves gimnazista srác.


2017. ápr. 25. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi szeretnél lenni? Hasznos lenne tudni. Általánosságban: szerintem jó dolog "tudni dolgokat", felfedezni a világot. Nézz ismeretterjesztő filmeket, akár tv-ben, akár a neten. Menj el könyvesboltba, könyvtárba, böngéssz könyveket, hátha megfog valami.


Nyelvtanuláshoz nézz idegen nyelvű filmeket.


Nézegesd az egyetemek kínálatát, hogy mit lehet náluk tanulni. Esetleg nézz külföldi egyetemeket is. Képzeld el, milyen lehet!


Aztán: gondolj az anyagiakra. Milyen jó lesz, ha megvehetsz ezt-azt a saját pénzedből.


Ja, és a lányoknak is bejönnek az okos, művelt férfiak :)


Egyébként, ha fáradékony vagy, menj el a háziorvoshoz és csináltass vérképet, lehet, hogy valami hiánybetegséged van.


Sok sikert!

2017. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 éve voltam úgy kivizsgáláson és semmi sem volt csak egy kis vashiány. És tanuláshoz lenne jó ötletek hogyan tanuljak hatékonyan?
2017. ápr. 26. 06:35
 3/5 A kérdező kommentje:
És rendőr szeretnék majd lenni. Szval a nyelvvizsga biztos kelleni fog.
2017. ápr. 26. 06:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendőrtisztire akarsz menni, vagy tiszthelyettesire? Utóbbihoz szerintem elsősorban a fizikai alkalmasságira kellene koncentrálni.


Tanulási tippek:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

[link]

2017. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Majd pár év mulva a tiszthelyetesitire.

És kösz a segitséget:):D

2017. máj. 1. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!