Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emberek (általánosságban)...

Az emberek (általánosságban) többre tartanak egy jogi diplomát, mint egy orvosit?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre -persze ebből nem vonok le következtetést, mindig vannak kivételek- hogy az emberek nagy része sokkal büszkébb, ha az ismerősük jogi egyetemet végez, mintha orvosit. Miért van ez szerintetek?

2017. ápr. 27. 11:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2017. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
28%
Én ezt nem vettem észre, mindenki tudja, hogy az orvosit baromi nehéz megcsinálni, míg a jogi az egy vicc
2017. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Azért túlzásokba ne essünk. A jogi egyetem se egy vicc. Csak pár dolog nem tiszta nekem. Mondok egy példát. Ma reggel munka előtt néztem a Mokkát, és Zimány Linda volt az egyik vendég. Pachmann mondja, hogy "itt van Zimány Linda, DOKTOR, én mindig büszként mondom". Mert ő mire büszke? Nem ő végezte el... Erre meg Linda tök álszerényen, kamu mosollyal húzza össze magát. Ezzel szemben, ha egy orvost orvosi témában, tehát szakértőként hívnak meg, ott nem mondják, hogy Dr, míg ha egy Zimány Linda celebként (és nem jogászként) megy, nála akkor is ki kell emelni, hogy DOKTOR. Ezek szerint sokan gondolják azt, hogy a jogi diploma többet ér, jobban megérdemlik a Dr-t.
2017. ápr. 27. 11:43
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
Én ezt egy kicsit messzemenőnek tartom. Egyrészt, egy diploma értékének nincs objektív fokmértéke, amivel ezekre a kérdésekre választ lehetne adni. Másrészt, attól, mert Zimány Linda büszke arra, hogy doktor, még senki se gondolt arra, hogy a jogi diploma értékesebb lenne, egyszerűen csak kiemelték, hogy nézd, Zimány Linda doktooor, mert ez mégis csak egy tudományos cím, és senki nem nézné ki belőle. Mindenki tanulja azt, ami jólesik neki, és majd tűnődhet azon, hogy mennyire értékes a diplomája egy teljesen másik szakmához képest, miközben azt tanulja, amit a legjobban szeretne.
2017. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem itt a büszkeség arról szólt, hogy nagy dolognak tartják, hogy Zimány Linda képes volt elvégezni az egyetemet és doktor lett.
2017. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
A jogi és orvosi (meg a többi dr-t adó) diploma nem tudományos cím. A PhD tudományos fokozat, amit megszerezhez orvos, jogász, mérnök, matematikus, fizikus, bölcsész...stb De a kérdés nem erről szólt.
2017. ápr. 27. 12:12
 7/33 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem pedig felesleges a versengés, mindkettő nagyon komoly szak, szép és hasznos, sőt nélkülözhetetlen tudomanyok, melyektől emberéletek függnek.

Amit te mondasz kérdező pedig szimplán butaság. Még soha nem talalkoztam ilyen felfogással. Mind egx jogászt, mind pedig egy orvost sokra tart a társadalom általában, igaz mindkét foglalkozással kapcsolatban rengeteg tévhit és sztereotípia van.


Vidzont az buszta badarság, hogy bármelyik alávalóbb vagy értéktelenebb lenne mint a másik.

2017. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
44%
Nem azért, de én Phd-t végeztem biológusként, de tisztában vagyok vele, hogy az orvosi milyen nehéz és csak őket tartom doktornak, a jogászokat nem, mert az pitiéner egy szak
2017. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%

#8 Latszik, hogy lövésed sincs a jogász szakról. Szerinted miben nyílvánul meg a pitiánersége?


Amúgy sok ország van, sőt inkább ez a meghatározó, ahol sem az orvosok, sem a jogászok nem kapnak doktori címet, csak ha van PhD már minősítésük.

2017. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
37%
Magolni mindenki tud és te, van rálátásom ;)
2017. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!