Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emberek (általánosságban)...

Az emberek (általánosságban) többre tartanak egy jogi diplomát, mint egy orvosit?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre -persze ebből nem vonok le következtetést, mindig vannak kivételek- hogy az emberek nagy része sokkal büszkébb, ha az ismerősük jogi egyetemet végez, mintha orvosit. Miért van ez szerintetek?

2017. ápr. 27. 11:01
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
54%

Régi kérdés, de azért válaszolok, hátha olvassa az érintett.

A #25 kérdező összekever magával (a 21. választ írtam) a rólam szóló megállapításában.

Orvosokról és ügyvédekről volt szó. Úgy van, mindenki hibázhat, ez egy alap igazság.

Az orvosok között is előfordult már bűnöző, csaló, mekkmester, de jóval kevesebben, mint az ügyvédek között.

Most látszik, hogy milyen jelentősége van egy orvosnak (vagy a többi EÜ-snek).

Ki fogja megmenteni az életedet, vagy egy rokonod életét, mármint, ha megfelelő eszközöket és körülményeket kap (ezzel már vannak gondok) és menthető a helyzet? Egy ügyvéd, vagy egy orvos? Nem csak most, hanem akármikor. Most viszont még ők is veszélyben vannak és a családjuk is. Elkaphatják a vírust és hazavihetik. Haltak már meg EÜ dolgozók a vírus miatt.

Melyik szakmának létfontosságú a létezése? Az orvosoké (és a többi EÜ dolgozóé), vagy az ügyvédeké? Ez alapján mérem, hogy melyik értékesebb. Ugyanis nem a papírt nézem, hanem mint szakmákra, életpálya választásra tekintek ezekre, hogy mit tehetnek majd, milyen a társadalmi hasznosságuk.


Az, hogy melyiket nehezebb elvégezni, ezen nem változtat. Ha már a kérdező annak idején idekeverte a szakmunkásokat, hadd hozzam fel az informatikus programozó matematikusokat, ők is érvelhetnek azzal, hogy sokat kell tanulniuk, gondolkodtató szakma és ma már nélkülözhetetlenek, mert már szinte minden digitalizált. De nem, még ők sem létfontosságúak (írom ezt informatikusként). Létfontosságú csak az, aki képes lehet megmenteni az életedet.


Visszatérve a kérdésre, a kérdező feltette ezt a kérdést, még le is írja, hogy nem akar messzemenő következtetéseket levonni, de azért csak leírja tényként, hogy az emberek bizony többre tartanak egy ügyvéd végzettséget egy orvosinál. Nagyon nem. Az orvosokat TISZTELIK az emberek. A kérdező egy olyan buborékban élhet, ahol sok az ügyvéd. Itt is biztos, hogy több az ügyvéd, mint az orvos. Főleg most.

2021. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem az utolsó nagyon elfogult. A hasznosság relatív. Nyilván egeszségügyi szempontból az orvos hasznosabb. De igazságszolgáltatás (pl. ártatlanság védelme miatt az ügyvédhez való jog, bíróság ítelkezése) szempontjából a jogászé hasznosabb.

Ne túlozz.

Nagyon el vannak itthon szállva az orvosok. Még el sem végezte 2 ismerősöm az orvosit, már mondták, 1 napot sem fognak otthon dolgozni, az új bérek tudatában sem. "Nekik több fizetés kell". Szánalom ez a hozzáállás is SZERINTEM.

Szóval nem kell ajnározni az orvosokat, de a kellő tiszteletet megérdemlik ők is a jogászok mellett.

2021. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanúgy becsülendő mindkét diploma.

1.) Az, hogy jelen helyzetben nyilván nem a bíró fog oltani, egyertelmű mindenkinek, illetve a jarványt leküzdeni sem.

2.) Ez nem érinti azt, hogy PÉLDÁUL gazdasági jogi, költségvetési csalási, sikkasztási, emberölési ügyekben nem az orvos fog nyomozást felügyelni, irányítani, majd vádat emelni (ügyész), illetve elítélni vagy felmenteni (bíró) valakit, valamint az elkövetőt védeni (ügyvéd) sem.


Szóval nem kérdés (szerintem, aki nem elfogult, annak látszik), hogy MINDKETTŐ hasznos és felelősségteljes munkát végez, én személy szerint mindkét szakmát tisztelem!

2021. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!