Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emberek (általánosságban)...

Az emberek (általánosságban) többre tartanak egy jogi diplomát, mint egy orvosit?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre -persze ebből nem vonok le következtetést, mindig vannak kivételek- hogy az emberek nagy része sokkal büszkébb, ha az ismerősük jogi egyetemet végez, mintha orvosit. Miért van ez szerintetek?

2017. ápr. 27. 11:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
44%

Csak a magam és a környezetem véleményét tudom leírni. Vannak orvosi és jogász végzettségű ismerőseim is. Közvetlen rokonságomban is van orvos és jogász. Az orvosok leginkább jóindulatú emberek és inkább a hibázás írható a számlájukra.

A jogász végzettségűek többségében ravasz sunyi emberek akiket nem az igazság érdekli hanem hogy húzzák és kifacsarják a dolgokat hogy a végén elérjék a céljaikat. Pl egy jogász rokon akinek nemzetközi szinten elismert irodája van képes egy semlegesnek induló beszélgetés alatt többször sunyin megvádolni dolgokkal amikkel ugye bármelyikőtöket meg lehetne közületek. Hogy tovább menjek egy másik ügyvéd megkárosított aki hogy hogy nem ennek az ügyvéd rokonomnak az ismerőse. Kamarai feljelentés esélytelen mert akkor is megvédik egymást ha tudják hogy nincs igazuk. Bíróságon is esélytelen a dolog és úgyis ők győznek. Képesek rá mert addig csűrik csavarják amíg el nem fogy az igazságáért küzdő talpa alól a talaj. De küzdeni kell mert ha nem akkor végleg elveszett az emberiség. Ha jogász vagy lepontozhatsz. De utána vedd komolyan hogy az igazságért kellene küzdeni.

Orvosok között is volt már példa a rosszra vagy bűnözőre (a hírekből ismerek ilyet). Orvos esetében annál rosszabb nincs amikor hibázik és nem vállalja a felelősséget.

Ezekből ítélve szerinted melyiket tartom többre egy jó kőművesnél vagy asztalosnál?

2017. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
80%

Helyzettfüggő. Ha cégünknél összeomott a rendszer, akkor csak egy informatikust fogok valamire is értékelni, jöhet felőlem okoskodni egy orvos, vagy jogász.

Ha beteg vagyok, akkor egy jó orvoson kívül semmit nem értékelek többre.

Ha az asszony válni akar és vinni akarja a házat, vagyont, akkor egy jó és értelmes ügyvéden kívül nem tudok senki mást értékelni.

Érted-e, hogy miért hülye a kérdésed? Az orvos és a jogász különböző szakmák. Szakmák, érted? Mintha Angelique Kerber teniszezőnőt akarnád Hosszú Katinka úszónőhöz mérni. Nem lehet, mert más sportágak.

2017. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi tévhitet a joggal kapcsolatban...aki egyetemre jár az biztos nem gondolkozik így. Bemagolni 1000 oldalakat és kész? Aztán, ha egy per van?

A jogra ugyanolyan rálátás kell és összefüggéseket észrevenni, mint egy orvosnak szóval ezt lehetetlen elfogadni.

2017. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
48%

"# 23/23 Időpont ma 14:15"


Ebben teljes mértékben igazad van, viszont orvosit elvégezni gondolkozás nélkül, ergó csak magolásból nem lehet, mert tele van reállal is a tananyag, míg jogban kevesebb a reál, több a magolással is megoldható tananyag. Persze egy jó vizsgáztató tanár egyből kiszúrja az agyatlan tanulást a jogon is.



Viszont szerintem nem különösebben érdemelne se az orvos, se a jogász külön kitüntetést, igaz, az orvos életeket ment, viszont azért tegyük hozzá hogy a tanárai nélkül nem tudta volna megtanulni az ehhez szükséges ismereteket, a gyógyszerészet ipar nélkül nem tudná írni a recepteket, a technológia nélkül nem lennének eszközei, szóval szerintem egyik se "fontosabb" a másiknál hiszen egymás feltételei ezek az ágazatok.



Jogász is szép szakma, de nekem valamiért egyből a negatív jut róla eszembe, lehet ha a sok hülye film miatt, ahol a pereken a jogászokat úgy fizették le ahogy akarták? Vagy a bajba kerültek pénzét lenyúló és meggazdagodó rokonok miatt? Nem tudom. Az orvosokról vegyes a kép a fejemben, ismerek végtelenül kedves orvosokat és végtelenül beképzelteket is.


De a köztudatban szerintem megkérdőjelezhetetlen hogy az orvosit többre tartják. Rengeteg ilyen hülye vicc is terjeng pl. hogy fogász jogász nem doktor, meg hogy a jogász a doktor legjobb barátja s hasonlók.

2017. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
21-es, te hülye vagy. Miből gondolod, hogy egy kőműves vagy asztalos hibátlan? Ahogy az orvos is hibázik (hisz emberből van ő is) még a legjobb indulat mellett is, a szakmunkások is hibáznak. És ha egy kőműves nem tökéletesen épít meg egy házat, ráomlik a családra, vagy épp az anyaggal csalnak, hogy rosszabb minőséggel dolgoznak stb... hallottam sztorikat, nem kell félteni senkit. Én meg egy becsületes orvost tartok többre, mint egy iszákos kőművest. (Persze mindkettőből van ellenpélda)
2017. máj. 13. 09:38
 26/33 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon szeretik az orvosi hibákat hangoztatni, csak legtöbb esetben a betegek is ferdítenek. Elfelejt megemlíteni betegségeket, kórelőzményeket stb... Napokig vár, mire orvoshoz óhajt menni, majd persze egyből az orvos a hibás, ha baj van. Vagy a napok eseményei... megmondják MC Hawer lányának, hogy várjon kicsit kint, de neki nincs ideje, hogy más akut eseteket megvárjon, inkább hazamegy a kórházból, és még ő van felháborodva. Szóval nem kell úgy köpni az orvosokra.. mert a betegek vagy más szakmák képviselői se jobbak egy mm-rel sem. Mindenhol van mindenféle, és a hiba az MINDEN SZAKMÁBAN benne van a pakliban, mert emberek vagyunk.
2017. máj. 13. 09:42
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosin mennyi gyakorlat van? És a jogon? Elárulom: semmi, azt majd ügyvédként, ügyészként stb. Ha az is lenne, senki nem végezné el. Beszélnek itt össze-vissza. Mind emberéletet ment a sok diplomás gyógyszerfelíró, az összes jogász meg sunyi gazember. A legostobább kérdés a legprimitívebb válaszadókkal (tisztelet a kivételnek), amit a 15 év alatt itt valaha is...
2017. dec. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

# 27/27 Időpont ma 02:42


Tipikus okoskodó vagy, első dolog: hülyézzünk le mindenkit, második dolog mégegyszer hülyézzünk le mindenkit, s végszóként magasztaljuk magunkat, a kérdésre ne adjunk választ. Nagy megmondó ember vagy :)). Dedós!

2017. dec. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
85%

Van, aki többre tartja, van aki nem. Én személy szerint butaságnak tartom ezt a versenyt. Mindkettő nagyon nehéz szak, de teljesen más természetű.

Tőlünk nyugatra is, Európában, illetve USA-ban pl. a jogi hivatásnak nagy a tisztelete.

Fizetésben is ugyanolyan jó az orvos és jogász. (De azt tudom, hogy általában az orvosok nehezen ismerik el más szakmák respektjét, nehézségét.)

2021. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Egybként jogon is van gyakorlat (csak nem a műtőben). Látszik nem vagy tisztában a dolgokkal.

Volt egy-két joghallgató ismerősöm, egyik 5 év alatt végezte el, kínkeserves szorgalommal, utána 3 év, utána szakvizsga..

A másik 7 és fél éve gürcöl az egyetemen, de kitenni nem tudják egy ideig még az egyetemről. Ez a felsőoktatási rendszer hibája. Ez még nyilván nem csökkenti a normál joghallgatók tanulmányainak nehézségét.

2021. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!