Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szak: élet az egyetemen...

Jogász szak: élet az egyetemen, tantárgyak, vizsgák, végzés utáni kilátások?

Figyelt kérdés
elsősorban PTE

2017. ápr. 29. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs tapasztalatom, egy ismerősöm otthagyta, pedig szerette, csak nem tudott lerakni félévente 300 ezret, hogy valahol gyakornok lehessen, mert ott te fizetsz, hogy dolgozhassál. Ha vannak ilyen kapcsolataid, akkor könnyebb.
2017. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általánosságban: gyakornokkéntingyen dolgoztatnak, ügyvédbojtárként neked kell fizetned, hogy dolgozhass. 3 év kulimunka után megpróbálkozol a szakvizsgával, ami lefedi a jog összes nagyobb ágát, szóval teljesen lényegtelen, hogy te addig milyen ügyekkel foglalkoztál vagy melyik ágon belül akarsz elhelyezkedni. Ha sikerül, akkor nyithatsz irodát magadnak, de egyetlen jogászt sem ismerek, aki nem dolgozik látástól vakulásig ezt követően (is).
2017. máj. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jogon vagyok, most végzek harmadévvel. Nem igaz, hogy nem fizetnek a gyakornoki munkáért. Sőt, az 1000 forintos órabér sem ritka, vagy akár több. Már 1 éve dolgozok gyakornokként suli mellett, eddig mindig, mindenhol fizettek. Barátaim közül akik gyakornokoskodnak szintén kapnak fizetést. Ügyvédjelölti fizetésről meg ne is beszéljünk. Elhiszem, hogy vannak akik nem fizetnek, mielőtt elkezdtem az egyetemet én is sok ilyet hallottam. Azóta nem találkoztam ilyennel. Meg a nem lehet elhelyezkedni. Hát, ahol épp gyakornokoskodom, folyamatosan keresnek ügyvédeket, jelölteket, gyakornokokat. Az más kérdés, hogy jó pár olyan van akire egy kenyér pirítást sem bíznék rá, nem több millió forintos ügyeket.
2017. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, tudnátok mesélni az egyetemről, a megtanulandó anyag nehézségéről és mennyiségéről is?
2017. máj. 5. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sem jogász, sem hallgató - csak egy érdeklődő. Talán egyszer lesz is belőle valami. :)


Nekem nagyon szúrja a szememet ez a negativitás, de feltételezem, hogy 99% - ban olyanoktól jön, akiknek soha közük nem volt a joghoz. Az ismerős ismerősének az ismerősét meg hagyjuk már...


Azért abba gondoljon bele mindenki, hogy:

1) Még a jogászok közül sem mindenki kiemelkedően tehetséges, így tehát egyértelmű, hogy sokan nem fognak csúcs munkát kapni, főleg nem kezdőként. Igen nagy lehet a felelősség.


Szerintem egyébként a legtöbb tévhitet ez okozza. Mindenki a menő pozíciókra asszociál, pedig azokért meg kell dolgozni és nem is mindenki fogja elérni - ugyanígy van ez minden más területen is.


2) Nem mindenki akar feltétlenül bíró, ügyész, ügyvéd lenni. A jogászi végzettség nagyon széleskörűen felhasználható, amennyire én tudom. Igenis vannak, akik puszta szerelemből tanulnak jogot, de nincs vele feltétlenül nagyra törő céljuk. Nem mindenkit az tesz boldoggá és igen, kellenek az ilyen emberek is. Szerintem egy - egy tudományágat pont ők tartanak életben. Nem azok, akik kitanulnak valamit, aztán mindent el is felejtenek a való életben, csak a lé dőljön, mert megvan a papír és VALAMIT alkotnak - még ha az a valami jó is. Hiszen mint tudjuk, így megy ez.

2017. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!