Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan készültetek a...

Ti hogyan készültetek a középszintű töri írásbelire?

Figyelt kérdés
Mindig 5 voltam töriből, de mindig csak magoltam mert másképpen nem tudtam megjegyezni ( nagyon utáltam és egyáltalán nem érdekelt). A nagy részére nem is emlékszem. Írtam magamnak jegyzetet, azt tanulgatom meg csinálom a korábbi feladatokat, de úgy érzem, hogy nem sok minden marad meg. A rövid 12 feladat nem nehéz, azok mennek (nagyon sok csak forráshasználat), de az esszéktől tartok. Nyilván ott is kell használni forrásokat, de a saját ismereteimet is fel kell használni. Vannak témák, amik egyszerűen pl. Athéni demokrácia, de pl. egy Rákóczi szabadságharcról vagy egy világháborús témáról, ami tele van eseményekkel, időpontokkal már nem tudnék írni. Erre hogyan célszerű készülni?
2017. máj. 1. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Az esszéknél nagyon sokat segít az atlasz, ott vannak évszámok, néhány térképből akár a történéseket is ki lehet bogozni, de valamilyen információt mindenképpen tudsz belőle szerezni ami hasznos. Meg esetleg nézzél zanza tv-s összefoglalókat, hátha úgy könnyebben megjegyzed hogy kép és hang is van.
2017. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!