Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű kémia érettségit...

Középszintű kémia érettségit kellene 90-95%ra megirnom. Ti hogyan készültetek?

Figyelt kérdés

a villányi féle érettségire felkészitő könyvet tanulom + az ötösöm lesz kémiából-t+ régi érettségiket is megcsinálok

szerintetek lehetséges? (egyedül készülök fel).

mit ajánlanátok még?


2011. ápr. 7. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
meg lehet csinálni. de számolásokat is gyakorolj sokat. elmélet szerintem nagyon könnyű, mondjuk így vegyészmérnökiről visszanézve, az akkori számolások is ultraegyszerűek voltak, csak a középsuliba a többi idióta miatt nem lehetett normális szinten számolásokat végezni.
2011. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a könyvek bőven elegendőek. Ha végigcsinálod azokat a számolásokat az ötösöm lesz-ből, amelyek középszintűek, akkor nagy meglepi nem érhet.
2011. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
utolsónak: ez az egyik bajom, hogy nem tudom melyek a közép ill. emelt szintes feladatok a példatárban, ugyanis nincsenek szétbontva.
2011. ápr. 7. 10:51
 4/10 anonim ***** válasza:
A Villányi tankönyvben a leckék végén van egy lista az adott témakörbe tartozó számolásokkal. Ott két szintre van bontva.
2011. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
90-95%-ra nem fog sikerülni, ugyanis már egyre nehezebbek a középszintű érettségik is, már az őszi is az volt (bár az mindig nehezeb) de innentől kezdve a tavaszi is nehezebb lesz, úgy értem, hogy már sem az elmélet sem a számítás nem lesz "egyszerű" a táblázatos feladatok évről évre könnyebbek, 1-2 év kivételével. tehát ha csak egyedül készülsz, tehát külön tanárhoz nem jársz (akinek olyannak kellene lennie, hogy minden anyagot átvesz veled és részletesen elmagyarázza a dolgokat) akkor a 90% nem lesz gyerekjáték, a 95 meg pláne nem. Én ismerek egy gyereket aki évek óta megszállottan tanulta a kémiát és mindig a legjobb volt de az érettségije mégsem lett jobb 87%-nál.Úgyhogy arra a 95 %-ra irtózatosan sokat kell tanulnod, rengeteget ismételni stb. nem lesz gyerekjáték
2011. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
bocsánat elírtam: a táblázatos feladatok évről évre nehezebbek
2011. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne megírni 95%-ra? Ez baromság. Attól, hogy nálatok épp nem sikerült senkinek, attól még meg lehet csinálni.
2011. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én nem azt írtam h nálunk senkinek nem sikerült, hanem azt h a legjobbnak is beletört a bicskája mert elbízta magát. És ha értelmesen elolvastad volna azt amit írtam, akkor láthattad volna, hogy én sem mondtam azt h nem lehet, csak próbáltam rávilágítani arra, hogy azzal h két könyv számításait gyakorolja (nem tudom milyen szinten és hogy mit jelent a gyakorlás) és ennyi, hát nem tudom hanyadikos lehetsz 4.ben már nem tanultok kémiát, 3.ban is csak 9-est akkor tanár nélkül, hogy szeretne 95%osat írni? azért az nem úgy megy, nagyon nagy szükség van a tanárra is. De ha sikerült a 95 % akkor majd szólj.
2011. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"90-95%-ra nem fog sikerülni"

Ezzel konkrétan azt mondtad, hogy ő nem tudja megírni annyira, holott nem is ismered.


Nem írtam kémiát, ellenben egy emelt szintű biológiát igen, különtanár nélkül, és 95% lett.


Nehogy már egy középszintűt ne lehessen megírni 95%-ra.

2011. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
vállalom az első mondatom tartalmát, de eléggé irreálisnak tűnik nekem az a 95, de ne legyen igazam, nagyon kíváncsian várom h milyen lesz, kedves kérdező majd írd meg, persze csak ha te is akarod :D
2011. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!