Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak a kijelölt helyeken...

Csak a kijelölt helyeken tehetek tanító szakra alkalmassági vizsgát?

Figyelt kérdés

A minap kaptam egy olyan levelet, hogy az Oktatási Hivatal 2017-es felvételi évben úgy tájékoztatta az intézményeket, hogy a lakóhelyünkhöz legközelebb eső iskolába kell letenni az alkalmasságit.

Viszont a felvi.hu oldalán azt írják, hogy bárhol tesszük le azt az iskolák kötelesek elfogadni. Én ezt úgy értelmeztem, hogy olyan iskolában is letehetem ahová nem jelentkeztem.

Én értettem félre valamit, vagy már megint változtattak valamin?



2017. máj. 4. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az előalkalmassági vizsgáknál (melyek januárban illetve februárban szoktak zajlani) te meg választhatod ki az intézményt tetszés szerint. Ellenben a májusban lévő alkalmassági vizsgáknál az Oktatási Hivatal jelöli ki számodra az intézményt még pedig a lakóhelyedhez legközelebb esőt.

" Viszont a felvi.hu oldalán azt írják, hogy bárhol tesszük le azt az iskolák kötelesek elfogadni." Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk te jelentkeztél az ELTE-re tanító szakra illetve az Apor Vilmos Katolikus Főiskolára is és mondjuk neked az ELTE-re kell menned alkalmassági vizsgát tenned (hiszen az van a lakóhelyedhez közelebb) akkor annak a vizsgának az eredményét az Apor Vilmos Kat. Főiskolán is el kell fogadniuk. Tehát ez azt jelenti, hogy hiába jelentkezel több egyetemen is egy szakra, elég egy alkalmassági vizsga és azt elfogadják.

Egyébként hogy sikerült a vizsga, hol csináltad? :)

2017. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!