Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Titeket mi motivál (t) a...

Titeket mi motivál (t) a tanulásra?

Figyelt kérdés

2017. máj. 5. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Ha a jegyeket nézzük, akkor a szüleim. Mivel ötösre hajtottam, így rám ragadt egy része a dolgoknak. Mióta ezen túl vagyok, azóta csak a dolgozatok idejére marad meg a legtöbb dolog és a jegyeim átlaga hármas. Passzívan persze tanulok, hiszen ha érdekel egy téma rengeteg cikket elolvasok róla és beszélgetek a témában jártas ismerőseimmel. Egyes tárgyaknál máig érdekel milyen jegyet kapok. Manapság boldogabb életét élek, mert a megfelelésből fakadó stresz és annak mellékhatásai eltűntek. Mondjuk magamnak ástam a vermet, mert az órákon való figyelést leszámítva, mindig az utolsó percekben tanultam, legkorábban elöző este lefekfés elött.


Idén végzek, egyetemen megláttjuk mi lesz, egyenlőre várom a kihívást, mert rengeteg rémtörténetet halottam. Na meg ott már van valami tétje az egésznek.

2017. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kezdetben (alsóban) nagyon élveztem a sulit, mindent tudni akartam, minden érdekelt. Ezért figyeltem órán, megcsináltam a szorgalmikat, a szüleimmel is sokat tanultunk együtt. Az unokatesómat is rávettem, hogy játszunk iskolásat és megtanítottam neki a egy csomó dolgot (két évvel volt fiatalabb mint én).

Aztán felsőben már voltak olyan tantárgyak, amik kezdtek unalmasak lenni, és voltak olyanok, amikhez én magam gyűjtöttem plusz információkat. Kezdett körvonalazódni az érdeklődési köröm. Azokat a tantárgyakat, amiket szerettem magamtól tanultam. Azokat amik nem érdekeltek annyira azokat is leültem megtanulni, van valamilyen belső megfelelési kényszerem, ami miatt mindig a toppon akarok lenni.

Most gimiben már kezdem "elengedni" azokat a tantárgyakat, amiket nem szeretek és ráadásul nem is kell a továbbtanuláshoz. De csak akkor, ha egy fontos tárgy tanulásától venné el az időt. Ha éppen ráérek, akkor ezekre a béna tárgyakra is tanulok.

2017. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én gimiben azért tanultam, hogy felvegyenek az egyetemre. De sose vittem túlzásba, erős négyes voltam végig, majd az érettségire tanultam sokkal keményebben. Itt egyetemen meg már az motivál, hogy ha elsőre meg van a vizsga, akkor több időm lesz a másikra felkészülni :D de szerintem a lényeg, hogy magadért tanulj, mert neked lesz jobb, ha komolyan veszed :)
2017. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha még aktív a kérdés akkor itt a válaszom:


Hidd el, k**va sz*r úgy hazamenni, hogy meg kell mondanod a némettanár anyádnak hogy egyest kaptál németből...


Engem ez motivál. Ha tanulok pl fizikára 1 órát, utána azonnal megyek jatszani a haverokkal... De az 1 óra tanulás után még elgondolkozok, hogy eleget tanultam-e, vagy kikérdezem magamat. Ha arra jutok, hogy nem tanultam sokat, elképzelem, hogy suliból hazajövet el kell mondanom anyámnak (akinek a jó jegyek a mindene), hogy meghúztak fizikából. Na ezt nem akarom, mert leordítja a fejemet, eltilt mindentől stb. Ezért tanulok még fél órát.. És így tovább...

2019. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!