Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolások, titeket mi...

Középiskolások, titeket mi motivál a tanulásra?

Figyelt kérdés

18éves vagyok, 10. évfolyamban. Nincs semmi motivációm. Nincs célom. Nincs semmim. Apu az imént b*szott le, hogy megint bukni fogok, ő tudja blablabla... Kéne valami ami motivál.. Van ötletetek? :D

18L


2011. nov. 17. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy nem lesz pénzed felnőtt korodban, ha nem tanulsz.
2011. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
igaza van az elsőnek. hogyhogy 18 évesen tizedikes vagy? lassan benőhetne a fejed. tanulj, a fősulik sokkal érdekesebbek, és izgalmasabbak, de ahhoz érettségi kell (normális)
2011. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én általánosban voltam rossz tanuló,aminek meg is lett az eredménye,mert utolsó év végén pótvizsgáznom kellett 2 tárgyból.

Amikor középsuliba mentem megfogadtam magamnak,hogy soha többé nem fogom így elhanyagolni a tanulást,mert úgyis csak magammal tolok ki.A másik dolog,ami engem motivált az volt,hogy az apám folyton olyanokat vágott a fejemhez,hogy "belőled úgysem lesz semmi" meg "nem fogsz leérettségizni,mert egy nagy nulla vagy".Ez belőlem azt váltotta,ki,hogy épp az ellenkezőjét csináltam!Eldöntöttem magamban,hogy nem engedem,hogy apámnak legyen igaza és megmutatom neki,hogy igenis képes vagyok rendesen végigcsinálni a sulit!Nálam ez vált be!

2011. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
milyen suliban tanulsz? valamilyen terved van a jövőre tekintve?
2011. nov. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én 21 éves vagyok, szintén 10.-es, de esti gimnáziumban.

Annó még volt egy kevés motivációm, mert nem tudtam, azt amit most tudok. Régen általános után villanyszerelő szakmunkásba akartam menni, ez félig-meddig megvalósult, elektronika szakközépben, de a "világ végén". Először ledöbbentem, hogy itt ennyit kell tanulni, és nem is tanultam, buktam. Főleg miután kiderült színtévesztő vagyok, így szinte minden műszaki szakmából ki vagyok zárva, az a kevés motivációm is elszállt. Nem érdekelt már semmi... iskolát váltottam, elcsesztem 4 évet egy eladói végzettsére, amivel eddig ki sem tudtam törölni, mert kemény. Egy éve mióta végeztem az iskolával, sehová nem kellettem, csak egy gyárba, fél évet töltöttem ott, és tudtam ez az amit nem akarok csinálni. 12 órákat robotolni éhbérért és hasonlóak. Így hát idén elkezdem estin az érettségit, nem tudom mi lesz a végén egyátalán be tudom-e fejezni, mit is fogok csinálni utána, mert ugye az általam imádott műszaki vonal ki van zárva, de küzdök. Motivációt az ad, hogy nem akarok ilyen gyár meg ilyen helyeken dolgozni, átéltem mi folyik ott, kollégáim egyik napról a másikra éltek, soha nem volt sem pénzük sem idejük semmire. Ezt én nem akarom, és tanulok, illetve erősen igyekszek tanulni, jól teljesíteni, hogy ne kelljen ilyen helyen dolgoznom. Valamint még az, hogy megmutathatom a rokonságban, bizonyíthatok magamnak, hogy ezt is megcsináltam, és van okom büszke lenni magamra, mert arra amit eddig elértem, egyátalán nem vagyok az. Hiszek benne, egyszer majd jó lesz.

Egyébként bocsánat, hogy itt (is) "sírtam ki" magam. Nekem is volt ebben a témában kérdésem, mintha nem lett volna elég oda leírnom.

Barátam nincsenek, akik segíthetnének, én ilyen magányos lélek vagyok, úgyhogy ha megkérdezhetem, elálurod merre laksz? Hátha a közelben...

21/F

2011. nov. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az utolsó bekezdésben írtakat már ne vedd figyelembe.
2011. nov. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
miért, összebarátkoztatok? :D
2011. nov. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem. Mivel a neve kint van, a Google meg készenlétben állt, kiderítettem nagyjából hol lakik. És nem éppen közel.
2011. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nekem is ilyen az apukám... :DD pont ugyan ezeket mondja nekem is :D igazából, én úgy vagyok vele, hogy hadd legyen igaza a kis f*sszopónak, ha neki ez jó, hát legyen, nekem ugyan semmibe sem kerül....

Tervem, célom nincs ;) Varrónőnek tanulok...mert ide vettek fel. Matematikából fel vagyok mentve(meg fizika számolás alól). Szakma egyáltalán nem megy. Gyűlölöm, de iskolát váltani meg már késő lenne.

Hogy hogy 10.es vagyok? 2x buktam (+ évvesztes vagyok).

A pénz nemgond. Nem vagyunk milliárdosok, de (sajnos) "alvilági" munkássággal meg lehet oldani.(egyelőre még nem folytam bele semmilyen illegális tevékenységbe!!!!!!!!)

Köszönöm a válaszokat. Aranyosak vagytok :)

2011. nov. 18. 23:04
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Ezt inkább ne reklámozd...
2011. nov. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!