Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket mi motivál (t) a...

Titeket mi motivál (t) a tanulásra? Meg fogok bukni!

Figyelt kérdés

November eleje van és én még nem tanultam semmit. Egyszer földrajz témazáróra tanultam ami 4-es lett, örültem neki. Egyszerűen nem érdekel semmilyen tantárgy az angolon kívül, de angolt sem tanulok mert az megy tanulás nélkül is. 8-ban nagyon jó magyar tanárunk volt, a magyar mindig erősségem volt és annál a tanárnál már óra végén tudtam volna bármiből ötöst írni, most az sem érdekel mert más tanárunk van aki nagyon hülyén fogalmaz, saját szavaimmal meg nincs kedvem/energiám/felfogásom átfogalmazni. A matekhoz mindig is hülye voltam, lehet hogy diszkalkuliás vagyok. Fizikából a tanár nem magyaráz, mi meg nem értünk fizika nyelven de amúgy sem érdekel. A kémiával úgy vagyok mint a matekkal, de az sem érdekel. Ének még annyira sem, bioszból csak az állatos rész. Vendéglátás szakon vagyok, halál unalmas az óra, a vállalkozásról beszélünk, pénzről meg ilyen szarokról aminek talán 30 évesen fogom hasznát venni, 30 fős osztály fel sem fogja, hogy miről írunk 2-3-4 oldalt. Csak bemagolni lehet. Azt hiszem ennyi. Nem motivál semmi, tudom, hogy írunk de nincs kedvem megtanulni aztán előző nap este jut eszembe (mint most, hogy írunk témazárót töriből és nyelvtanból én meg semmit sem tudok, ráadásul puskázni sem lehet) vagy másnap reggel. Ilyenkor meg utálom magam amiért nem tanultam. Van már pár vagy 3 egyesem, hát próbálok nem megbukni mert akkor tuti kinyírnak, de utána én is magam. Nincs célom az életben, nem szeretnék semmit annyira, hogy ezt a sok hülyeséget megtanuljam érte. Olvasom, olvasom aztán rájövök, hogy semmit nem jegyeztem meg belőle. Utálok tanulni, sose tanultam de mostmár kéne. Ne szidjatok, tudom, hogy idióta vagyok! De egyszerűen nincs semmi amiért azt mondanám, hogy inkább tanulok. Vagyis mondani mondom, de nem teszem. Mit tegyek? 9-es vagyok.

15/L



2012. nov. 5. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
menj át egy kéttannyelvű suliba és rájössz,hogy tanulni kell az angolt.
2012. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jóóó, nem nyom. Ezt a szintet amit suliba veszünk, nekem pont elég (amúgy is több angolunk van az átlagosnál) nem kell tanulnom mert megértem egyből.
2012. nov. 5. 22:16
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

engem az, hogy ha ennyi pénzt öltek bele a szüleim, nem lennék képes eléjük állni, hogy feladtam.

én is megbuktam , de megint UV, megint pótvizsgák.

80-ból 40-en végeztünk. ha meghaltam volna bele, sem adtam volna fel.

2012. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
habár az nem általános suli. előző voltam
2012. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg milyen élete van egy jó orvosnak, és nézd meg milyen lesz neked. Írd be a google-ba "Audi R8" nah engem ez motivál.
2012. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát egy jó orvosnak Magyarországon nincs túl jó élete. Amúgy kiskoromban orvos akartam lenni. Úgy vagyok vele, hogy aki kihajtja a belét, dolgozik mint állat fele annyi fizetést sem kap mint aki egész nap otthon ül. Ezt látom a szüleimen, ismerősökön is. Akkor minek tanuljak? Felesleges. Pénzt szerezni bárhonnan lehet csak bátorság kell hozzá, szerencse és óvatosság. Az a baj, hogy hiába tudom, hogy pénzbe van/volt a szüleimnek, nem tudom értékelni mert nem tudom, hogy milyen az amikor valaki szeretne tanulni de nem teheti mert nincs pénze. Belegondolni tudok, de átérezni nem.
2012. nov. 5. 22:23
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elveszett gyerek, gyönyörűen írsz!

Először is: van álmod az életben, hogy mi akarsz lenni? Ez nagyon fontos!


Másodjára: engem az motiválna a tanulásban, hogy ingyen csak most teheted meg, használd ki, ne járj úgy, mint én. Tiniként tojtam bele a tanulásba, bár sosem buktam, szinten tartottam magam, leérettségiztem.

Aztán most ott tartok, hogy bárcsak tanultam volna és lenne most valami igazán érdekes szakmám, és lehet munkám is lenne.

Érettségi után letettem egy szakács azakot (itt már benőtt a fejem lágya, hogy tanulni kell), de ha jobb jegyeim lettek volna, bármi lehetnék. Szeretek főzni, de hosszú távon nem bírnám a vendéglátást.


Szóval ezen kicsit elmélkedj, hogy ne 23 (33, 43 stb.) évesen jusson eszedbe, hogy az Istenit, de elrontottam és nincs lehetőségem (pénzem) valami mást alkotnom az életemmel. Most élj a lehetőséggel!!!

2012. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
mindent megértesz na persze...:)
2012. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem az egyetem, meg a buszkesegem. Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy ne erjem el a celom igy, vagy ugy. Mar mindenki tudja, hogy en hova szeretnek menni stbstb, es nem lenne pofam elejuk allni azzal, hogy ezt elbuktam, kesz, vege, egy csod vagyok.

Kilencedikben en is olyan voltam, mint te, es meg mindig nem tanulok, csak az erettsegi tantargyakat, azt is ugy, ahogy, de jo az atlagom.

Ami hatranya annak, hogy ilyen voltam, hogy minden most, tizenkettedikben szakadt a nyakamba. Elorehozott erettsegi, nyelvvizsga, jogsi, aztan rendes erettsegi. Emellett van baratom, szuksegem lenne szabadidore, de nagyon nehez ezt osszeegyeztetni. En azt mondom, ha szereted az angolt csinalj meg egy kozepszintu nyelvvizsgat, azzal is elobbre vagy. Aztan majd ha letisztul, hogy mit szeretnel a jovotol, milyen munkat szeretnel, akkor majd te is belehuzol:) Addigis javaslom, hogy deritsd ki mi erdekel, es az ahhoz szukseges tantargyakra gyurj ra.

Persze valamennyit tanulj azert, en minimalis tanulassal eros gimnaziumban mindig megvoltam 4es atlagu.

Sok sikert!

2012. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nincs. Talán állatokkal szeretnék foglalkozni de nem vagyok biztos benne, úgyis az lesz ami meg van írva. Azt hiszem családot is szeretnék majd de nem mindig gondolom így, valamikor nem szeretnék.


Igen, mindenki azt mondja, hogy "óóó, miért nem tanultam akkor?!" de még nem tapasztaltam, mint ahogy azt sem amikor valakinek nincs lehetősége tanulni. Elhiszem a felnőtteknek, hogy így van de nem vagyok abban a helyzetben.


41%-os ne legyél már ezen annyira fennakadva :D nyilván nem mindent szóról szóra, de a nagy része eljut az agyamig ha jó az angoltanárom. Angolból én vagyok a legjobb az osztályban, a többiből a rosszabbak között vagyok.

2012. nov. 5. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!