Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írásbeli Irodalom érettségin...

Írásbeli Irodalom érettségin most könnyű lesz megbukni?

Figyelt kérdés
Eléggé parázok

2017. máj. 7. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha GyK-zol es nem rá keszülsz, akkor igen

...

De szégyen megbukni egy érettsegin...

2017. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább nehéz lesz megbukni. :) Nem olyan nehéz, négyesre szerintem bárki képes megírni, ha odafigyel az ember.

Melyik része nem megy? :)

2017. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Műelemzéssel vannak problémáim meg a szépírással. Abban bízok hogy az elején a szövegértésből összehozok egy nagyobb pontmennyiséget és így már nem lesz gond,de azért eléggé félek.
2017. máj. 7. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szépírás nem számít, max 2 pontot bukhatsz a csúnya, rendezetlen írásképért. A műelemzésen viszont sok múlik. Nem baj, ha semmilyen órán tanult dolog nem jut eszedbe, józan paraszti ésszel is meglepően jó elemzést lehet írni. Csak rizsázni kell és ügyelni a terjedelemre + a helyesírásra.


Támaszkodj a megadott mű szövegére, valamit csak ki tudsz bogarászni belőle, lehet pl idézni is a műből és értelmezni az idézetet, ezzel növelheted a szószámot. :)


Beszélj a vers/novella hangulatáról, szerkezetéről, üzenetéről, rímeléséről, szimbólumairól, értelmezd a címet (témamegjelölő, szimbolikus stb.), beszélj a szereplőkről és a költői képekről, hogy számodra mit üzen a mű, stb. Gyakorlatilag bármit leírhatsz, ami értelmes, a magyartanárok "szabadon" szoktak javítani. :)

2017. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem az irodalom kettes lett. Miert? Mert abszolut nem hiszek a "muelemzesben", ill. ahol megis megcsinalom, ott a sajat gondolataimat irom le, es nem a tanaret. :) Ez senkinek nem tetszett, de letojtam magasbol. Valamint a tortenelem mellett tanuljak extran tortenelmet, mert ugye "az irok es koltok"... Meg a nagy sz@rt. De ne aggodj, ha en atmentem ugy, akkor te is at fogsz. Szamomra egy a lenyeg: matek es foldrajz 5-os lett, nemet 4-es. Toribol olyat kaptam, amire nem is emlekeztem, hogy tanultuk valaha is (3-as lett, mert a tanci segitett). Szoval nyugi, neked is menni fog.
2017. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szövegértést akkor is meg tudod írni minimum 40/30 pontra, ha végig bukdácsoltál mindenből. El kell olvasni egy szöveget, tesznek fel kérdéseket és válaszolni kell rá. Nem olyan bonyolult... Tegyük fel, hogy az érveléshez abszolút semmi nem megy, tehát az 10/0, az első részen még így is megvan az 50-ből 30 pontod. Az elemzésnél meg adottak a szempontok, írni kell minél több jó dolgot ami eszedbe jut. Nem hiszem el, hogy elédraknak egy 1 oldalas verset vagy novellát és nem tudsz róla írni legalább 2 oldalt. Ha írsz 2 oldalt és annak csak a fele értelmes, meg mondjuk nincs tele helyesírási hibával, akkor ott az 50-ből egy 25 pontot szerintem lazán össze lehet szedni. Ezt összeadod akkor már van 100/55 pontod, úgy, hogy egy tök egyszerű feladatot kihagytál, a műértelmezésben leírtál 2 oldalnyi baromságot, és még van a szóbeli, amin meg vannak adva a tételek, csak azokat kell megtanulni és akkor nem érhet meglepetés. Középszinten a saját tanárodnál jól felkészülve minimum a 30 pont szóbelin. Add ezt hozzá az írásbelidhez, és gyönyörűen kijön, hogy a megszerezhető 150-ből van 85 pontod, úgy, hogy fogalmad nem volt semmiről, csak tudsz értelmezni egy szöveget, meg tudsz 2 oldalon keresztül baromságokat írkálni, meg bemagoltad amit be kellett magolni. Így van 56%-od... Gondolj bele, mekkora hülyének kell lenni, hogy a 25%-ot ne érd el és megbukj. Gyakorlatilag ha csak a szövegértés részt megcsinálod csak 50/10 pontra, meg a szóbelire bemagolod a tételeket és ott nyomsz egy 50/30-at, akkor van 40 pontod, ami 26%. És akkor még a műelemzéshez hozzá sem kezdtél. Most ne haragudj, de ha te nem tudsz egy szöveget annyira sem értelmezni, hogy a megszerezhető 50 pontból egy szaros 10 pontot összekaparj, meg nem tudsz 40 oldalt bemagolni úgy, hogy ott egy 30 pontot összeszedj, akkor ne is legyen meg az érettségid... Meg ha sikerül megbuknod egy középszintű érettségin akármilyen tantárgyból, akkor én egy orvosi vizsgálatra elmennék a helyedben, mert ott baj van...
2017. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok, ne hallgass az előzőre, Kérdező! Nem jó módszer, ha letojod az egészet, nem szoktak olyan verset/novellát adni, aminek ne lenne egyértelmű az üzenete. :)


Ha végigmész szépen a szempontokon (akár a saját szempontjaidon,) akkor meglesz az az esszé. Hasznos lehet az is, ha mielőtt nekiállsz esszét írni, írsz egy rövid vázlatot a műről. Nem a bemagolt fogalmak számonkérése a cél, hanem hogy tudj önállóan egy összefüggő, logikus és értelmes fogalmazást írni.


Ha néhány szakmaibb tanácsot szeretnél, itt a 4-es válaszban belinkeltem pár hasznos oldalt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Sok sikert, don't fos! ;)

2017. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6. elég jól összeszedte hogy mire kell számítani. Elvielg nem lesz baj.

A 4-esnek (vagy 7-esnek) külön köszönöm, így már jobb lesz.

Az elemzést meg kicsit még tanulom...


Köszönöm mindenkinek!

2017. máj. 7. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!