Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek hogy ment a mai magyar...

Kinek hogy ment a mai magyar érettségi? Mit választottatok?

Figyelt kérdés
2017. máj. 8. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érvelést + a novellaelemzést. Szerintem jó lesz .
2017. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szintén érvelés+novella. 80% volt előre kitűzve minimumnak, szerintem az biztos, hogy meglesz, elég jónak érzem. Talán meglehet a 90 is, de az már inkább a tanáron múlik.
2017. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Érvelés + novella szintén

De szerintem baromi kevés volt az idő az első részre.

Túl sok volt a kérdés ráadásul nehezen is volt megtalálható sőt a szöveget se mondanám kifejezetten rövidnek szal az utolsó 2 feladatot meg sem tudtam csinálni és ahogy néztem mások se nagyon ahogy végigkérdezgettem pár embert majdnem mindenki kihagyta az utolsó oldalt a szövegértésnél és ment át az érvelésre... Örülök majd a hármasnak :(

2017. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is novellát elemeztem:) Szerintem jól ment, a szövegértést nehéznek éreztem és sajnáltam,hogy kevés volt az idő, a második részben pedig csak jöttek és jöttek a gondolatok, remélem jó gondolatok:DD
2017. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, az első részt épphogy be tudtam fejezni, pont időre lettem kész, szerencsére mindennel, de jól jött volna még egy kis idő átnézni. A második résszel viszont 10:45-re végeztem, oda felesleges szerintem 150 perc. 120 bőven elég lenne oda és akkor az a maradék 30 perc még mehetett volna az első részhez, így sokkal kényelmesebb lett volna, de így sem volt vészes. Ti a második részt végigírtátok a 4 oldalt? Azon csodálkoztam, hogy elkezdtem írni, és még a felét sem írtam le annak amit kitaláltam de már 2 oldalnál jártam... Inkább azon kellett izgulni, hogy ki fog-e férni minden (megoldottam végül :D). Mostmár csak abban reménykedek, hogy jó dolgok jutottak eszembe, egy kicsit szarul esne ha egy 4 oldalas novellaelemzésre rá lenne írva az 50/20 pont xddd De csak nem, egy 40-re érzem minimum.
2017. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2.5 oldalt írtam tudtommal ha túl sokat rizsázol az is pontlevonás...

Bár ha nagy betűkkel írsz és úgy négy oldal akkor szerintem bőven jó. Én aránylag kis betűkkel írtam.

2017. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem akartam a gyakorlati szövegalkotást választani, de muszáj volt, az érvelésre nem jutott eszembe semmi, de szerintem jó lett a motivációs levelem. Az első részre baromi kevés idő van mindenki szerint, akit megkérdeztem, de szerencsére épphogy be tudtam fejezni, egy helyre nem tudtam csak írni eleget.

Én úgy örültem, amikor megláttam, hogy Kosztolányi novella van, pedig eredetileg verselemzést akartam írni, de a novellaelemzés jobban adta magát. Majd meglátjuk, hogy milyen lett, én jónak érzem.

Ti meg mertétek nézni a megoldókulcsot?

2017. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az elso reszhez baromi keves volt az ido szerintem, mi be se tudtuk fejezni. A novella elemzes szerintem jol sikerult. A szovegertesem lesz rossz. Na mindegy nekem ugyis a tori es a tesi szamit.
2017. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elég nagy betűkkel írok, meg amikor utólag átolvastam beadás előtt akkor egyáltalán nem éreztem azt, hogy "fuu basszus ennek a fele csak rizsa", végig tök jó gondolatokat írtam, legalábbis szerintem, aztán majd kiderül. :D
2017. máj. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én a szövegértésben több helyen rontottam szerintem, néha nem volt értelmezhető a kérdés :D és tényleg nagyon kevés volt rá az idő... A motivációs levél viszont jól ment, es a második részben a vers összehasonlítás is. Féltem, hogy több lesz 4 oldalnál :D kitartást a hétre mindenkinek!
2017. máj. 8. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!