Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy egyetemen hogy tudok a...

Egy egyetemen hogy tudok a "középpontba kerülni"? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az egyetemet és az érdekelne , hogy hogy lehet beilleszkedni és az "egyetemi élet" sűrűjébe kerülni. Tudjátok, hogy vannak azok az emberek akik mindenkit ismernek. Pl Hökös hogyan lehet az ember?
2017. máj. 9. 21:43
 1/9 anonim válasza:
100%
Az egyetemen tanulni szokás, minek mész egyetemre ha csak menőznél?
2017. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem menőzni akarok, hanem lehetőségeket keresni, részt venni a közösségi életben és élményeket szerezni. Az egyetem nem csak a tanulásról szól
2017. máj. 9. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aközt hogy élni az életet, meg a középpontban van, van némi különbség.

Egyébként erre nincs recept. Ha nem vagy az a típus, aki közvetlen mindenkivel, és elnyeri a többiek szimpátiáját, akkor hiába próbálkozol.

2017. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Hát el kell szomorítsalak, ez már nem a gimnázium ahol állandóan csak programok vannak. Itt már minden csak a tanulás ;)
2017. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Add kölcsön másoknak a jegyzeteidet. :D
2017. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem HÖK-ös ne akarj lenni, lehet, hogy névszerűek, de szerintem a legtöbb ember lenézi őket és szánalmasnak tartja, hogy a semmit sem tanulnak csak lenyúlják a pénzt (mind ezt csinálja).


Egyébként ha nem vagy olyan ember, akkor kár erölködni. Én pl. mindig mindent elolvasok, értek a rendszerhez, így általában tőlem kértek segítséget, hogy mi-mikor lesz, hogy működik az ETR-ben, honnan lehet jegyzeteket szerezni. Ha van jegyzeted oszd meg mással, mert akkor nagyobb az esélye, hogyha neked kell akkor ők is adnak. Ugyanez a katalógusra való felírásra. Én ezen kívól a haverjaimmal jártam szórakozni, csomó embert megismertem, minden programon részt vettem így én marhára élveztem az egyetemi éveimet, de ha te görcsösen akarod ezt elérni, úgy nem fog menni.

2017. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A HÖK szerintem nem annyira jó ötlet. Mert ha becsületes is (nem ismerek személyesen HÖK-öst, így nem ítélkezek), sokan nem szeretik, mert azt mondják, hogy "Úgyis csak lopnak".


Járható út még esetleg, ha kiemelkedő szintre jutsz, ha van rá lehetőséged, akkor már egyetemi évek alatt is tartasz gyakorlatot (nem mindenhol van erre lehetőség), segítesz alsóbb éveseknek jegyzettel, információval stb. Én azt láttam, hogy ez működik.

2017. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Nem akarok görcsösen beilleszkedni meg menő lenni ezért is tettem az idézőjelet, de szeretnék kapcsolatokat építeni és minden lehetőséget kihasználi, amit csak tudok. Szerintem a jegyzetekkel nem lesz gond, mert rengeteg anyagom van már most... plusz korábban a stérberek táborát erősítettem mindig.. ezért is szeretnék változtatni
2017. máj. 10. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanulónak egyetemen nem gáz lenni, csak az a gáz, mikor ezért felsőbbrendűnek képzeli magát meg beképzelt. Igaz nekik is megvannak a maga barátaik. Nekem voltak ilyen csoporttársaik, nem kedveltem őket, nem azért, mert nem jártak szórakozni és csak tanultak stb, hanem mert beszélgettél vele mondjuk a vizsgákról, és olyan lenézően mondták a 2. héten, hogy hogy lehet, h másnak még van vizsgája... irriráló nagyon. Viszont volt oylan is, aki baromi okos volt, szívesen segített elmagyarázni, ha vmit nem értettünk, szórakozni is eljárt. Na ők a példaképeim. Én közelepes tanuló voltam mindig is, egyetemen is, de nálam egy sörözés mindig ütötte a tanulást, max. a kocsmában néztem át az anyagot
2017. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!