Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános orvosi vagy gyógysze...

Általános orvosi vagy gyógyszerészi diplomához akkor hány nyelvvizsga is kell?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy 2db középfokú kell a diplomához és az lenne a főkérdésem, hogy ez kiváltható 1db felsőfokú nyelvvizsgával?

2016. febr. 28. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Egy középfokú nyelvvizsga kell. Tessék, itt a leírás! Ne "több helyen" olvasgass, hanem a felvin!

[link]

2016. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
érdemes még az adott intézményél is megérdeklődni, hogy ők mit követelnek meg nyelvvizsgával kapcsolatban.
2016. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
komolyan, ha már valaki ennyire nem értett egyet a válaszommal, akkor lett volna benne legalább annyi gerinc, hogy leírja, mi a baja vele, de nem.... gondolom ezzel le is tudta a napi orgazmus adagját :D na jó, pontozd le ezt a választ is, hadd legyen egy igazán jó napod ;-)
2016. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom máshol a viszonyokat, SE TVSZ:

"A diploma kiadásának feltétele: egy angol, német, francia, spanyol, olasz vagy

orosz nyelvből C típusú középfokú állami vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga és

legalább egy alapfokú egyetemi záróvizsga letétele. (Ezek közül az egyik kötelezően az angol.)"


Szóval min. 2 középfok vagy 1 középfok + 1 egyetemi záróvizsga (és az egyik angol kell legyen).



[link]

2016. márc. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Debrecenben elég egy középfokú angol nyelvvizsga (szigorúan angol, németet például már nem fogadják el)
2016. márc. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Remélem az elsőnek van igaza, mert utálom az angolt. Jelenleg tizedikes gimnazista vagyok, szóval nem hajt a tatár, de szeretnék úgy elmenni innen, hogy a németet felvinném felsőfokra és így az egyetemen már nem kell cseszekednem vele. Mondjuk Debrecenbe 100%, hogy nem mennék, mert nem kb. 360 kilométerre van az otthonomtól és maga a város sem túl szimpatikus. Ezenkívül különböző okok miatt a másik 3 egyetem játszik.

Második én nem pontoztalak le, mindenkinek aki eddig írt, annak ment a zöld pacsi :)

2016. márc. 3. 16:10
 7/18 A kérdező kommentje:
*mert 360 kilométerre van az otthonomtól.
2016. márc. 3. 16:11
 8/18 A kérdező kommentje:

Utánanéztem és az utolsónak van sajnos igaza :(


Tőled kérdezem, hogy államilag elismert középfokú/felsőfokú némettel és államilag elismert alapfokú angollal már átvehetem a diplomát?

2016. márc. 3. 17:07
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem, csak államilag elismert középfokú angollal.

De ha már van egy középfokú németed, akkor az angol sem okozhat gondot (tapasztalatból mondom). Sok sikert! :)

2016. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Debrecen nekem is 240 km, de nagyon szeretem :D Bár szerintem a város gyönyörű, kellemes, a campus (Klinikák) meg nagyon jó :D
2016. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!