Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok? Hatékony...

Ti hogyan tanultok? Hatékony tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban egyetemisták módszereire vagyok kíváncsi, de természetesen mindenki válaszát várom és köszönöm.


Számomra középiskolában a legjobb tanulási módszer az volt, hogy elolvastam a tananyagból egy részletet, majd azt visszamondtam magamnak és így tovább. Most viszont, hogy egyetemen tanulok ez nem bizonyul túl jó módszernek, mivel nagyon időigényes és a tananyag mennyisége miatt nem győzöm. Akinek már esetleg van "kifejlesztve" valamilyen hatékony tanulási módszere megosztaná velem?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. máj. 12. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Elolvasom az egész tételt. Amit nem értek, annak utána nézek.

Az egésznek megpróbálom elmondani a lényegét, tartalmát, mintha valakinek el akarnám magyarázni. Ami nem megy, azt átolvasom még.

Max. 1 órát tanulok. Utána pihenek kicsit. Nem kell sok, csak kicsit mozogni, vagy enni, inni kicsit. Csak azt már észrevettem, hogy ha folyamatosan akarok órákig tanulni, akkor egy idő után úgysem fog az agyam. Kicsit időnként meg kell törni a monotonitást.

2017. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!