Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika fakultálció miből áll?

Fizika fakultálció miből áll?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg gimnáziumban tanulok a 9. évfolyamban. Már ötödig osztály óta ide járok. 8 évfolyamosra jelentkeztem. Idén még nem volt kötelező a fakultálció választás. Történelem és angol indult egyik sem érdekel. Na de a fizika az annál jobban. Nem is megy rosszul. Úgy hogy ki sem nyitom a füzetet,könyvet dolgozat előtt sem és úgy vagyok 3-as 4-es belőle. Tudom-tudom ez nem szép dolog, de ha ez nekem elég ? :D Szóval, a lényegre térek. Miből áll egy fakultálció fizikából? Közülünk jár/járt oda valaki? Fontos lenne, nem akarok olyat tanulni 3 évig még ami nem érdekel. Mit fogok ott tanulni? Atomfizika? Az sem nagyon érdekel. Inkább a gyakorlatit szeretem.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszotokat, további szép napot/estét kívánok a továbbiakban!



#fizika #fakultálció #hogyan épül fel?
2017. máj. 12. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Átveszitek az összes témát újra, kicsit kibővítve az alap órai anyagot. Mi régen ebből tanultunk, itt van lent a tartalomjegyzéke:

[link]

2017. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mechanika, hőtan, elektromágnesesség, optika, modern fizika, csillagászat.

Elejétől a végéig, ha jut idő akkor ismétlés, vegyes/összetettebb/verseny feladatok.

2017. máj. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Általában az emelt érettségire való felkészülésből áll a fizika fakt. Tekintve, hogy az atomfizika, meg ezek tantervi követelmények, ha komolyan veszik a közép fizikát, atomfizikával, magfizikával, és ehhez hasonlókkal is találkoznál.


Itt van a jelenlegi követelményrendszer:

[link]


Iskolánként kicsit eltérő lehet, nálunk úgy volt a fakt, hogy addig heti kettő óránk volt, az első három évben (három évesbe jártam), vettük valameddig az anyagot, de elvileg akkoribban is kicsit a közéoszint felett vettük a dolgokat, majd utolsó két évben heti 4 fizikánk volt, ahol első évben folytattuk még az anyagot (ekkor a középfizikások is vették, utolsó évben nekik már nem volt). Aztán utolsó évben a fentebb linkelt mozaikos könyvvel végighaladtunk a témakörökön, ahol szükséges volt, ott még minimális bővítéssel az emelt szinthez. Mikor ezzel végigértünk március-április környékén, érettségi feladatlapokat csináltunk vegyesen. Meg volt próbaérettségi is.


Szerintem nem a jegy számít, hanem az, hogy mennyire érted a fizikai öszefüggéseket (mennyire vagy tisztában az elmélettel, azzal, hogy képletek miért úgy vannak, ahogy). A jegy múlik azon is, hogy a tanár milyen formában kéri számon. Nálunk páldául túlnyomó részt csak számolások voltak, de a dogában hasonló feladatok voltak, amiket órán is megcsináltunk. Így nem volt nehéz jó jegyeket írni, meg lehetett pár év után függvénytáblát is használni.


Szóvala fizikát fogod ott tanulni, részben a követelményrendszer alapján, és, ha szerencséd van a tanárral, akkor kicsit gyakorlatibb is lesz, meg színesebb. :) De arra számíts, hogy lesznek kevésbé barátságos témakörök is. Én például a mechanikával, meg az elektromossággal megvagyok. A hőtant annyira nem kedvelem, a fénytan, hullámtan elég egyszerű. Az atomfizikához meg kell azért kémiai háttértudás is, de egyébként nem bonyolult a középiskolai szinten. Az utolsó témakör pedig a modern fizika. Mi például azt elég részletesen vettük, csomóan nem is értették teljesen, hogy mi van, aztán kiderült, hogy egyébként emelt érettségire is alig kell belőle valami. :D


Ha szereted a fizikát vedd fel. Maximum, ha nem tetszik, biztos lesz lehetőség a fakt leadására.

2017. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Bocsi, öt évesbe jártam. Sejtettem, hogy valami el fogok írni. :)
2017. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Baromi sokat segítettetek! :) Be is írom szerintem akkor a papírra,hogy felveszem! :)
2017. máj. 13. 09:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyit ha leír valaki, hogy a fizika középszintű érettségi mennyire nehéz? Gimnázium után villanyszerelőnek, vagy legalább is elektromossággal szeretnék foglalkozni. És egy középszintű érettségi fizikából jó pont lehet! :)
2017. máj. 13. 09:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Középszintű érettségi semmiből se "nehéz", max annak aki nem tanulta az anyagot. A legtöbb feladatra nem szöveges választ kell adni. Középszinten a 100-ból 40 pont teszt (20*2): A)-B)-C), esetleg D), indokolni se kell, szóval, ha nem tudod is eltalálhatod. A szóbeli meg a saját tanárodnál lesz, érdemes vele jóban lenned! :D
2017. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tanárral nincs baj :D köszi megy mindenkinek a zöld pacsi cserébe! 😊
2017. máj. 13. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!