Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tárgyat válasszak?

Milyen tárgyat válasszak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban fakultációválasztás előtt állok. Orvosi egyetemre szeretnék menni, de borzasztóan félek, hogy nem fogom bírni. Tudatában vagyok, hogy ahhoz, hogy valaki orvos legyen keményen kell dolgozni. Nagyon érdekel a biológia, az emberi test és annak működése, de biológián kívül még fizikából vagy kémiából is emeltszintű érettségit kell tenni, és nem tudom, hogy melyiket válasszam. Akármelyiket választom, valószínűleg rá kell még tanulnom, hogy behozzam a lemaradást lévén, hogy humán(angol) tagozatra járok. Eredetileg úgy gondoltam, a kémiát veszem fel (részben a tanár miatt), de azt hallottam, hogy a kémia érettségi nagyon nehéz, pontosabban nehezebb, mint a fizika. Ez igaz? Milyen tapasztalatotok van bármelyikkel? Hogyan néznek ki? Ti melyiket ajánlanátok?

2017. ápr. 15. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Fizika
2017. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő. Én speciel egyértelműen a kémiát mondanám könnyebnek, amire ha odafigyelsz, akkor jól megtudod írni. Bár gondolom hasonlóan érvényes ez a fizikára.. nemtudom most először miattad belepillantottam egy fizika érettségibe. Hmm nem is tudom, tőlem jóval távolabb állna, hogy ilyet írjak kémia helyett :D
2017. ápr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kémia. A fizikára azt szokták mondani, hogy könnyebb, de több és nehezebb orvosis tárgyak alapoznak kémiára, mint fizikára. A legtöbb felvételiző a kémiát választja, és sikerül nekik, és semmi se nehéz, ha rendesen tanulsz rá. :D
2017. ápr. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

Én rajongom a fizikáért, a világ egyik legszebb, legelvontabb, legkomplexebb tudománya :P

A fizika tipikusan olyan, hogy minél többet tanulod, minél jobban beleásod magad, annál jobban rájössz, hogy te ehhez nagyon h*lye vagy, és ha 3 életed lenne, akkor se tudnál mindent megtanulni.

Na de kérdésedre, ha orvosira mész, akkor biosz és kémia. Fizika kevesebb tantárgynál fog előjönni, a kémia viszont nagyon kelleni fog.

2017. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kémia

több tárgynak is az alapját adja míg a fizika csak az orvosi fizikánál fog előjönni, de az még 0 fizikával is simán teljesíthető, majd az egyetemen megtanulod

2017. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki segítségét.
2017. ápr. 18. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!