Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyit fognak...

Szerintetek mennyit fognak idén emelkedni a felvételi ponthatárok?

Figyelt kérdés
A BME-re szeretnék továbbtanulni mérnökinformatikus szakon, ott mennyit nőhet? Egyéb informatikai szakokkal mi a helyzet? Aggódom, mert az idei érettségik (főleg a matek) a vártnál sokkal könnyebbek voltak, és jóval több embernek sikerülhetett jól, mint amennyien megérdemelték volna... Szerintetek mi lesz?

2017. máj. 13. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sokat fognak. A tavalyi érettségit is egyszerűnek mondták.
2017. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem eléggé fognak emelkedni a ponthatárok sajnos az idei érettségik könnyűsége miatt. Én egy olyan 10 pontos emelkedést nem tartok kizártnak. Annyi, hogy ugye 720at vesznek oda fel de a 900fős jelentkezés azért mondhatni egy jelentősebb túljelentkezés.
2017. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem, hogy nagyon nőne..

Mindig megjelenik ez a kérdés, de már kb 5-8 éve 370 a ponthatár. Ha nő is akkor maximum ~5 ponttal.

De kösd fel a gatyád ha ide akarsz jönni. Nem tudom, hogy miért ilyen kevés pontot értél el, de feküdj rá a matek alapokra, mert különben szopó lesz.

2017. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy a matek és a többi érettségi is nagyon könnyű volt, nem azt, hogy kevés pontom lett (97%-ot értem el elvileg,még nem hivatalos, de a tanár elmondta...). Azért köszönöm szépen a tanácsokat.
2017. máj. 14. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a 97% az közép vagy emelt matek?
2017. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Közép :D Emelten azért nekem ennyi kicsit húzós lenne, informatikából emeltezem.
2017. máj. 14. 19:31
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Hát akkor kösd fel a gatyád rendesen, ahogy a 3. válaszoló is mondta, mert emelt matekos tudás nélkül nagyon nagy szívás lesz a BME... a közép és az emelt között kb ég és föld a különbség, úgyhogy én a helyedben kicsit ismerkednék az emeltes anyaggal nyáron. Határérték, deriválás, integrálást átnézném valamennyire
2017. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Azt tudnám tanácsolni, hogy ha nincs emelt matekod, akkor még időben van, hogy a felvételinél sorrendet módosíts. Bekerülni nem nehéz, de bent maradni nagyon nehéz, az emelt matekosoknak is. A hallgatók több mint fele sosem kap diplomát.

Ha a felvételi pontszámok miatt aggódsz, akkor a te érdeked, hogy másik egyetemre menj inkább, és jobban is fogsz járni vele.

2017. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Olvass vissza pár BME-s kérdést, és utána döntsd el, hogy mennyire tartod értékes hozzászólónak az előttem lévő 60%-ost :D
2017. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként az emelt matek persze, hogy több, de a közeped alapján nem hiszem, hogy parás lesz bepótolni a nyári szünetben.
2017. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!