Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak hatékonyan,...

Hogy tanuljak hatékonyan, gyorsan, élvezhetően?

Figyelt kérdés

8. Osztályos vagyok gimnáziumba járok és minden 2. évben vizsgázunk, ebben az évben köztes vizsga /kisérettségi van. (Angol, töri-szóbeli, irodalom, nyelvtan, szövegértés, matek, angol- írásbeli)

Ezek közül a törivel lenne gondom. A tanárunk eredetileg egyetemi tanár lenne, és hát nekünk még ez elég sok, ha fogalmazhatok így, mivel nyomja folyamatosan a szöveget, konkrétan alig tudunk írni csak ha szólunk, hogy mondja el még egyszer. 20 tétel van, amit mi nekünk kell kidolgozni ezek már meg is vannak (februárba adta ki a tétel sort, a címeket). A probléma már csak az hogy nem tudom őket megtanulni, mert egyszerűen nem is köt le, térképet életünkbe nem használtunk még, így azt se nagyon értem ha ránézek! Már próbáltam sokféle képpen, kinyomtattam, füzetbe írtam, tanuló kártyát készítettem..stb. De egyszerűen síró görcsöm van ha a törire gondolok.

Más tantárggyal nincs ilyen gondom, azokat megértem! Az össz. átlagom 4,6!

Esetleg valami tippek hatékony tanuláshoz?

Ui.: június 2. Hetében vizsgázunk (szóbeli)

Tavaly kezdtük a törit előtte latin óránk volt!


2017. máj. 17. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg ne bemagolni, hanem megérteni azt, amit olvasol. Nem kell egész mondatokat megtanulni, bőven elég a kulcsszavakra, kifejezésekre koncentrálni. Nekem nagyon sokat szokott az segíteni, ha több forrásból dolgozom. Minden tankönyv egy kicsit máshogy írja le ugyanazokat a fejezeteket, így nem unom meg olyan gyorsan. A térkép szintén sokat tud segíteni, de itt nincs 'használati utasítás' - nézegetni kell, tanulmányozni, és előbb-utóbb ráérzel majd. A lényeg, hogy minél több infót leszűrj belőle: kik, hol, mikor mit és miért csináltak, mi lett ennek a következménye. Sok sikert! :)

2017. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát most próbálom értelmezni a térképet, de nem megy egyszerűen, tehát az hogy az összes nyíl egyforma színű olyan kavarodás így!! Próbálok kiírni kulcs szavakat, angolnál ez tök jól megy, de törinél egyszerűen nem válik be semmi!! Próbálkozok hátha maradna meg valami!! :/ de már elegem van belőle nagyon, egyszerűen annyita rossz a felfogása a tanárnak hogy olyat nem tudom szabadna e mondani hogy nem érdekel engem a vizsga, csináljátok ahogy akarjátok!! Igazán együttműködő...egy tanárom se ilyen rossz indulatú, mindegyik nagyon szívesen segít, de ő..pfuuu elszomorító nagyon...
2017. máj. 17. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!