Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen mérnök lesz az ilyen...

Milyen mérnök lesz az ilyen egyetemistából?

Figyelt kérdés

Még csak a 2. félévben vagyok, de már most forr az agyvizem a buta emberektől. Nem mondom, hogy én tökéletes vagyok, és nem is teljesítek 100%-osan (mert lusta vagyok, pedig tudnék), de na.


Ma írtuk a sztochasztika/valószínűság számítás kurzusból az utolsó zh-t. Egy feladat volt kicsit nehezebb, ezen kívül 2 számolós volt, meg egy elméleti feladat.


A 2 számolósra is itt panaszkodik egy csaj, hogy mennyire nehezek voltak, nem is így vettük őket órán.

De, pontosan úgy vettük az egyiket, ahogy a zh-ban kellett (volna) csinálni, a másiknál meg annyi volt a különbség, hogy nem volt előre kiszámolva a képletekhez kellő értékek (órára a gyakvezető előre kiszámolta hogy ne ezzel teljen az idő), ezt nekünk kellett kiszámolni - ami 3 db képletbehelyettesítést jelentett! És itt veri a nyálát a csaj, hogy úr isten hogy lehetett ilyen nehéz, meg nem így vettük, meg ez szemétség volt, stb.


Alapvetően nem teljesít rosszul, olyan 3,6 körüli átalaga van, mégis pár képlet behelyettesítéses dologtól így kiakadt, hogy mennyire nehéz meg nem fair, nem azt kérdezték, amit leadtak. Elvileg fizikából tök jó, bár én ezt nem tudom, vagy hogy azzal is ilyen bamba, mint ezzel?! Alapvetően vannak ilyen buta megnyilvánulásai, amiktől kiver a víz.


És sok ilyen van itt, pedig ez egy mérnöki szak. Nem mondom, hogy mindenkinek kitűnő tanulónak kéne lennie kimaxolt átlaggal, meg nem lehet gyengébb egy-egy tárgyból vagy éppen erősebb, de aki azon kikészül, hogy +3 képletbe be kellett helyettesíteni, az gondolom alapból nem valami nagy ész.


De akkor hogy lesznek az ilyen emberekből mérnökök? Vagy majd később fognak kihullani? Vagy végigmennek magolva bambán, és akkor mi lesz velük? Az ilyen emberek mit kezdenek a diploma megszerzése után? Mert gondolom egy normális mérnöki munkához ész is kell, vagy ott is van olyan, hogy betanulod és gépiesen csinálod, bambán, gondolkodás nélkül?



2017. máj. 18. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Miért? Milyen ember lesz az olyanból, aki egy 19 évest megítél egy vizsgaidőszak alatt, és lenézi, mert nem úgy viselkedik stresszhelyzetben, ahogy ő azt elvárná?


Az ilyen mondatokkal vigyázz, hogy "és sok ilyen van itt", "nem valami nagy ész", "az ilyen emberekből"...

Aki így beszél általában annyira sekélyes, hogy nem lát ezen túl. Ne csak a mérnöki tárgyakat tanuld, tölts időt a saját személyiséged fejlesztésével is. Többre mész vele, mint agyatlan ítélkezéssel.

2017. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Én mondjuk nem mérnöki szakon tanultam, hanem pénzügy-számvitelen de ismerős a szitu. Sokaknál már az gondot okoz hogy ha a képleteket át kell sak rendezni, de már adat van megadva Zh-n mint ami vizsgán volt, vagy bemagolják a könyvelést és ha a legkisebb eltérés van az órai és a zh-s feladat között már csúszik az egész. Egy része inkább szakot váltott közben GTK-n belül, de volt jópár évfolyamtársam akit aztán többé nem is láttam, gondolom végleg otthagyták inkább a gazdasági pályát. A másik hogy aki elbukdácsolt a végéig azt meg államvizsgán húzták meg. Amennyire hallottam egy része ezeknek a hallgatóknak másodszorra átmegy, nem tudom mondjuk mennyire tudnak elhelyezkedni, szakmában maradnak-e. (Egy csajt tudok aki nagy nehezen megszerezte a diplomát aztán olyan könyvelő munkát végez amihez elég lenne a mérlegképes, mert csak számokat kell a programba bepötyögni, felesleges hozzá a diploma.) De sokan meg se próbálják másodjára vagy még néhány sikertelen kísérlet után hagyják a fenébe. Nem tudom mérnököknél hogyan van, psz-nél az ilyenek jó része nem szerzi meg a diplomát. Mondjuj tekintve mennyivel nagyobb a lemorzsolódás mérnököknél valószínűleg ott is kihull akinek tényleg nem megy. Amúgy 2. és 3. szemeszter végén szokott a többség kihullani, szóval jövőre kiderül. :)
2017. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
* kell csak rendezni, de más adat van
2017. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1!

Nem tudom, hogy az miért agyatlan ítélkezés, hogy látok egy lányt, aki bamba, több ilyen buta megnyilvánulása is van rendszeresen. Vagy ez csak a felszín, hogy hülyeségeket mond, és mélyen legbelül mennyire értelmes, csak eljátssza a nagy világnak hogy butácska?


Nem a vizsgaidőszak alatti, stresszhelyzetes viselkedésről van szó, hanem alapvetően ilyen ez a lány, csak most jutottam el odáig, hogy fel is tegyem a kérdést, hogy akik ennyire csak az orrukig látnak, mihez kezdenek majd az bemagolt diplomával. És igen, sok ilyen ember van sajnos a szakon. Nap mint nap találkozok velük az órákon, hallom ahogy beszélgetnek, esetleg az én baráti körömhöz is odajönnek, így akarva-akaratlanul is tanúja vagyok a blődségeiknek. Ha azt látom, hogy valaki rendszeresen butaságokat mond, és egy képletbehelyettesítéstől kiakad, szerintem nem ítélkezek agyatlanul.


Köszönöm a tanácsot egyébként, de épp elég időt töltök öngamam fejlesztésével. :)


#2, köszönöm a választ!

2017. máj. 18. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha elvégzi, akkor majd a munkaerőpiac eldönti, hogy a tudása, képessége mire teszi alkalmassá. Ha ez nem felel meg az elvárásoknak, akkor semmilyen mérnök nem lesz belőle, mert nem veszik fel sehova. Ha pedig felveszik, és nem rúgják ki az első pár hét után, akkor nyilván alkalmas az adott munka betöltésére.

Elhiszem, hogy bosszant a hülyeség, én is mindig ki voltam akadva, amikor hisztiztek az évfolyamtársaim, hogy egy számolós zh-n gondolkodni kellett, és nem lehetett a bemagolt séma alapján megoldani. Viszont ez nem a te problémád, tök fölösleges ezen rugózni. Egyébként második félév és diploma szerzés között annyi, de annyi minden történhet. Nem egy embert láttam, aki 3-4 félévet végigbukdácsolt, aztán összeszedte magát és szuper jó lett a szakmájában.

2017. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!