Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az egyetem egy...

Mennyire nehéz az egyetem egy "elit" iskolához képest?

Figyelt kérdés

Egy elismert és nehéz gimnáziumba járok, kitűnő tanuló vagyok, viszont ezért valamilyen szinten megszenvedtem.

Gépészmérnöki karra szeretnék tovább menni, mire számítsak, mennyivel lehet kb nehezebb?



2017. máj. 14. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1 évig számít az előéleted, utána már teljesen mindegy, hogy honnan jöttél.

Annyiból lehet jó, hogy hozzá vagy szoktatva a stresszhez,tanuláshoz így könnyebben veszed majd az akadályokat.

2017. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem első éven se számít, hogy honnan jöttél, max olyan szempontból, hogy ha beképzelt vagy akkor kinézhetnek. Nehezebb nem lesz, ha kitűnő voltál! Nekem úgy sem volt sokkal nehezebb, hogy jó átlagom volt.
2017. máj. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is elit gimnáziumba jártam, úgyhogy hozzá voltam szokva a tanuláshoz. Aztán megcsapott az egyetemi szabad levegő, a külső nyomás teljes hiánya. Vizsgaidőszakokat leszámítva kevesebbet tanultam. Így bukdácsoltam 2-es eredménnyel végig az egészet. Az a véleményem, ha ugyanannyit tanulsz, mint egy elit gimnáziumban a csillagos ötösért, akkor egy 3-as átlagot tudsz majd produkálni, ami bőven átlag feletti. BME gépész káron az ösztöndíjindex (ami a valódi tanulási teljesítményt legjobban leképező mutató) olyan 2,5 körül van. Ne is számíts rá, hogy 4-5-ös eredményed lesz. Ha mégis sikerül elérni, akkor az évfolyam legjobb 1%-ában vagy. Ennek pedig az ég világon semmi gyakorlati haszna nincs, nem fogsz jobb fizetést kapni, sőt a szakmát sem fogod ettől még feltétlenül jobban tudni. Ennek csak akkor lehet értelme, ha tudományos karrierre készülsz.
2017. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!