Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen elrontottam az egész életem?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem,próbálok rövid lenni. Egy hatalmas nagy ökör voltam. Általában megvolt gimiben a 4.5-4.8as átlagom( nehéz suli volt),biosz tagozatos voltam. Orvosnak készültem 11 éves korom óta az akarok lenni. Volt egy nagyobb családi viszály ami teljesen felborította az életem pszichiáterhez kerültem annyira kikészültem lógtam a suliból, otthagytam a faktot is és a jegyeim is lerontottam. Lemondtam az orvosiról,mert pénzben sem állunk jól és elkezdtem dolgozni nem mentem érettségi után egyből egyetemre. Másodjára már csináltam kémiát is és elmentem gyógyszerészetet tanulni ahol szintén megbuktam mert maradtam dolgozni plusz az alapjaim is a nullán voltak. Most ott tartok,hogy 3 év telt el azóta miután érettségiztem sehova se járok és a pénzügyi gondjaim sem szüntek meg. Inkább maradtam volna a seggemen,nem költöztem volna el és tűrtem volna el még pár évig a szegénységet minthogy most egy hatalmas kudarc az életem. Mondjátok meg mit csináljak? Legszívesebben leugranék valahonnan vagy felvágnám az ereim. Elkrtam mindent!!!Egy 21 éves magába roskadt lány
2017. máj. 18. 18:41
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és plusz egy: a volt osztálytársaimnak már alapszakos diplomájuk lesz én meg túl idősnek érzem magam hogy újraérettségizzek :(
2017. máj. 18. 18:46
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Bocs, de ilyen lelkivilágú ember ne akarjon orvos lenni, mert aki ennyre labilis, arra nem szabad életeket bízni.


Elöször találd ki, mit is akarsz csinálni (ahol nem mások élete múlik rajtad) utána meg kezdd el azt tanulni. Emellett az önsajnálatot felejtsd el, mert azzal nem jutsz semmire

2017. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom 56 évesen érettségizett újra, hogy el tudja kezdeni álmai egyetemét, mindezt úgy, hogy a jövedelme alig több, mint a minimálbér.
2017. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy rettenetesen labilis vagyok de így nem maradhatok mert semmilyen munkahelyen nem viselik el ezt. Csak utálom magam,mert úgy érzem elrontottam mindent. Nem akarok semmi extrém dolgot fogorvosnak is szívesen tanulnék vagy folytatnám a gyógyszerészetit is akár. Csak már fogalmam sincs mit csináljak. Mi alapján döntsek?
2017. máj. 18. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Mi az hogy mi alapján dönts? Ülj le, és tanulj. Szerintem neked is egyértelmű, hogy ez rá a megoldás. Mit sírsz 21 évesen most komolyan? Akik 30 évesen jönnek rá, hogy mit is szeretnének igazán csinálni? Mert azokból is van rengeteg. Ülj le, tanulj. Amikor én jártam előkészítőkre, akkor is rengeteg 30as volt, emelt érettségin is nagyon sok 30-35 éves volt, egyenesen furcsának hatott az, aki először érettségizett.
2017. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen semmiről nem vagy lekésve. Én 20 évesen érettségizem idén (évvesztes vagyok és 5 éves gimi), és a legtöbb ismerősöm is ennyi idősen felvételizik. Igen, elment pár év. Na és? Tanultál belőle, van terved, van álmod, már csak tenni kéne érte. Tessék elmenni érettségizni, aztán nyomás orvosira, ha tényleg ezt szeretnéd! :)
2017. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harminc évesen is diploma nélkül akarsz toporogni, vagy jó lenne már orvosnak lenni addigra? :) Most teszed rendbe az életedet, senkinek esze ágában se lesz megszólni téged, sőt. Az sose tartson vissza, hogy valamit "ciki" csinálni. Orvosin rengetegen vannak idősebbek, ráadásul huszonegy évesen még nem vagy semmivel elkésve. A többiek most szerzik az alapszakos diplomájukat, na és? Közülük sokan most ébrednek rá, hogy nem jól csinálták, másra kellett volna menni, mások pedig éveket csúsznak vagy irányt váltanak. Nem csak egy esélyed van felsőoktatásba kerülni és irányt adni az életednek. Ha most elkezdesz készülni, jövőre már fel is vehetnek.
2017. máj. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy azóta?
2021. márc. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!