Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia érettségi?...

Vonószenekar kérdése:

Emelt biológia érettségi? Nagy Étele?

Figyelt kérdés
Segítenétek, hogy honnan tudnám megrendelni Nagy Etele biológia könyvét a szóbeli érettségihez?
2017. máj. 22. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nagy Etele cuccait ingyen eléred, ha rákeresel Google-ön, de az ő jegyzeteiből tényleg max ismételni érdemes. Szerintem sokkal jobb ötlet "igazi" tankönyvből tanulni.
2017. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az új követelményrndszer alapján elkészült könyvet nem találod meg a neten.Van egy facebook csoport, ahova be tudsz jelentkezni ( Nagy Etele biológia klubb) és ott meg tudod rendelni, találsz részleteket. A csoprotban fenn van az első fele, szerződés miatt nem tudta felrakni eddig a másodikat.

"Igazi" tankönyv. Na ez érdekes. Ma pomt kidolgoztam pár tételt, amikor az ő könyvében lévő dolgokra nem hittem el hogy csak ennyi kell, mert többet tanultam róla/ tudok. Megnéztem követelményrendszert és hajszálpontosan annyi volt benne, ami ott van, nagyot néztem.

Ismétlésre kíváló, gyorstalpalónak a legjobb. Bár van ami nem annyira jól emészthető, ez igaz.

2017. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 23. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Konkrétan minden tanár, akivel beszélek, összeollózottnak tartja, de van, aki azt mondja, hibás is. Én is tanultam belőle, mert olyan könnyűnek tűnik, hogy se több, se kevesebb nincs benne, mint ami kell, de a követelményrendszer általában igen tágan értelmezendő, és annak ellenére, hogy elsőre könnyebbnek és gyorsabbnak tűnik, sokkal jobban haladsz egy megszerkesztett könyvvel és a követelményrendszer átnézésével, mint magával a jegyzettel. Tök jófejség a sráctól, hogy egy ilyen munkát bevállal, de ha valamit tíz tanárból kilenc nem ajánl, az nem szokott véletlen lenni. Nézegesd inkább a Bioszférát, az jóval több, mint amit emelt érettségire tudni kell, de ezért cserébe korrekt és érdekes.
2017. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy összeollózott? A tananyag adott. Mégis mit kéne beleírnia? A saját kutatási anyagát? :D

Nem tudom, te milyen tanárokkal beszéltél, de a mi faktos tanárunk átnézte Etele fb csoportjába feltöltött 99 oldalt az új kiadásból, az alapján magának, majd az egész faktnak megrendelte, ebből tanít és a jövő évi végzőseinek is ezt rendelte, mint tankönyvet.

Barátnőm iskolai könyvtára több példányt rendelt belőle.

Ezek alapján nem hiszem, hogy összeollózott és hibás lenne a könyv.

2017. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3%
Még egyszer elmondom, hogy tisztelem a srácot, de nem véletlenül valid tankönyv a valid tankönyv, és jelenleg valamiért nem jelenségszintű, hogy Etelére álljanak át az iskolák. Örülök, ha nektek hasznos, nekem és azoknak az embereknek, akikkel én beszéltem, amikor emelteztünk, nem volt az. Nem az a baj, hogy a saját kutatási anyaga nincs benne, hanem hogy​ ezer tankönyv van, ami felépíti és egységesen vezeti végig az anyagot, minden információt tartalmaz, ami érdemes lehet, és ha elolvasod melléjük a követelményeket, máris jobban jársz vele. Ismétlésnek tökéletes, mert a követelményrendszert is átpörgeted vele, de a szerkezetéből adódóan csak kérdésekre kapsz választ, nincs olyan logikai íve, amin elkezdhetnéd a tanulást, a válaszok kifejtése nem mindig ugyanolyan logikus vagy részletes, néhány helyen változik a szöveg stílusa, satöbbi. Még senkivel nem találkoztam, aki csak ebből készülve jól teljesített volna, amíg ez más tankönyveknél nem olyan ritka. Ha neked jó, az szuper, de valószínűleg annak is van oka, hogy az én tanáraim miért nem tartják jónak, ahogyan annak is, hogy a te barátnődé miért rendelte meg az iskolának. Ami biztos, hogy egy Mozaik tankönyvet jóval többször átellenőriznek, végzett tanárok állítják össze és maximum annyit lehet hallani róla, hogy "sok", azt soha nem, hogy képtelenség normálisan felkészülni belőle. Szerintem elég adott, hogy ha pénzt akarsz kiadni valamire, melyikre tedd a voksodat. Maximum ezek mellé tudom ajánlani, hogy vedd meg, mert ismêtelni lehet belőle, de ingyen le tudod tölteni a követelményeket, és ha elolvasod hozzá a megfelelő tankönyvi részeket, már bőven garantált a siker. Nagy Etele jegyzetéből önmagában nem.
2017. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés a szóbelire való felkészülésre vonatkozott. :)

Addigra már mindenki túl van a tankönyveken, nem arra van szüksége, hogy bő lére eresztve mindent a szájába rágjanak, hanem egy olyan összefoglalóra, ami pontról pontra végighalad a követelményrendszeren, nehogy valami kimaradjon, ami esetleg a felkészülés során elkerülte a figyelmét vagy kevesebb hangúlyt kapott.

Erre viszont tökéletes. :)

2017. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, a véleményemen és főleg a tapasztalataimon nem fogsz tudni változtatni. Sokadjára is elmondom, hogy tök jó, ha neked működik, jó ilyen embert is látni. Egyébként szóbelire még sokkal rosszabb, mert általában pont bővebben kérdezik az anyagot, és nem jó, ha szét van darabolva a jegyzetben. De ugye a vélemények még mindig eltérőek. Már végigcsináltam ugyanezt, nem állítom, hogy az én véleményem az alfa és az omega, de hidd el, hogy nem rosszindulatból javaslok a kérdezőnek olyasmit, amivel tutira megy, és pls ne próbálj meg meggyőzni róla, hogy nem jogos az én tapasztalatom a tiéddel szemben. Megírtad, hogy neked működőtt, én megírtam, hogy nekem nem, hát szuper, szerintem ebből már mindenki leszűrheti, amit akar.
2017. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te a régebbi jegyzetre ha gondolsz, ha múlt időben írod, hogy emelteztél, arra, amit még saját magának állított össze a felkészüléséhez, aztán felette a netre, hogy más is tudjon belőle tanulni. Ezt az előszóban leírta.

Én nem arra gondoltam, hanem az új kiadásra, amit a 2017-es követelményrendszer változásait figyelembe véve átdolgozott. Ez nemrég jelent meg, úgyhogy ezt akkor te valószínüleg nem is ismered. :)

2017. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!