Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvesznek az orvosira, az...

Ha felvesznek az orvosira, az első évben átkérhetem magam ugyanazon az egyetemen belül a fogorvosira?

Figyelt kérdés

2017. máj. 24. 00:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nemrég olvastam viszont egy eléggé hivatalosnak tűnő oldalon, hogy a SOTE-én csak FOK-ról lehet átmenni ÁOK-ra, fordítva nem :( javítsatok ki, ha mégsem így van
2017. jún. 1. 00:27
 12/16 anonim ***** válasza:
AOK-rol is át lehet menni FOK-ra. Valamelyik szabályzatban olvastam h két kar között akkor engedik az átjárást ha a tananyag 70-75%-a megegyezik. Illetve végzős AOK-os szobatarsam is mondta h toluk is mentek át FOK-ra.
2017. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az átjárás mennyire macerás? Például valaki említette itt , hogy különbözetit kell tenni. Ez gondolom nem egy kisujjból kirázós dolog ://
2017. jún. 1. 21:48
 14/16 anonim ***** válasza:
Én ÁOK-s vagyok, így nem nagyon tudom, hogy miket tanulnak extrába FOK-on, de az biztos, hogy már másodévben van 1-2 saját fogászatos tárgyuk. Ezeket biztosan teljesítened kellene. Anatómiából is a maxillofaciális anatómiát. Élettanból nem lenne semmi baj, mert ott FOK-on kevesebb az anyag (gyakorlatokból van kevesebb); biofizika biztosan ugyanaz, szinte biztos, hogy a biokémia is. Szóval azért nem lenne lehetetlen, de azért én inkább várnék egy évet, ha a FOK a cél.
2017. jún. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Eléggé elszúrtam a kémiát, már csak egy 50 pontos kémia szóbelivel lenne meg 440 felett, úgyhogy SOTE amúgy is ugrott. Vidékre van még esély, de ugye gondolkodom ÁOK és FOK között..majd csak lesz valahogy.

2017. jún. 6. 20:36
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm járt a te cipődben és ő anno azt csinálta, hogy mielőtt elkezdte volna az ÁOK-ot azelőtt írt a dékánnak (a FOK-osnak), hogy ő fogorvos szeretne lenni és, hogy esetleg lenne-e arra lehetőség, hogy a plusz tárgyakat felvegye úgy, hogy ő hivatalosan ÁOK-os. A dékán akkor ezt engedélyezte neki. Első év végén elment érettségizni abból a tárgyból emelten, ami miatt nem volt elég pontja FOK-ra, felvették. Elfogadtatta a tárgyait és másodéves FOK-osként folytatta a tanulmányait.
2017. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!