Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kaphatnék kémiából...

Hogy kaphatnék kémiából felmentést?

Figyelt kérdés
3 éve tanulok kémiát, 7 és 8, osztályban még el tudtam érni a 3-as átlagot, de ahogy bekerültem a gimnáziumba egyszerűen nem megy, nagyon sokan próbálták elmagyarázni, egy emelt kémiás barátnőm is próbált segíteni, de egyszerűen nem tudom megérteni, hiába próbálkozom nem megy. Vajon kaphatnék felmentést belőle? Nem szeretném, hogy ez befolyásolja a tanulmányaim

2017. máj. 24. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Az kéne megfejteni, hogy mi az ami nem megy benne? Hozzá kapcsolódó tárgyak (fizika, biológia, matek) mennek?
2017. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A kémiának a nagy része (amit kérnek gimiben) elméleti anyag. Ott nem kell keresni az összefüggéseket, hanem leülsz és bemagolod. A számítások meg nagyon alapvetőek gimis szinten, szóval ha a matek megy annak is kéne. De az elméletre úgyis nagyobb hangsúlyt szoktak fektetni a tanárok ott meg mint mondtam bőven elég a magolás.
2017. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha diszkalkuliás vagy, a számításokra kaphatsz felmentést, de érdemesnek látom letisztázni, hogy ha egy tárgyból rossz vagy, arra nem fogsz felmentést kapni, a felmentésnek az a lényege, hogy az ép értelmi képességekkel rendelkező, de valamilyen tárgyból akadályozott (diszlexiás, diszkalkuliás, diszgráfiás, tesi esetében azok, akiknek sérülésük, deformációjuk van) diákoknak egyenlőek legyenek az esélyeik. Btw, a felmentés helyett fejlesztésre kell járniuk. A kémia nem egy ilyen dolog, nem egy képességre van kihegyezve. Normális értelmi képességekkel képesnek kell lenned legalább kettesre megtanulni, és különben is, ha az életben akadály elé kerülsz, mekkora rossz hozzáállás már, hogy rögtön ki akarzs bújni alóla? Nem fogja befolyásolni a tanulmányaidat, de egyébként ha emelt kémiás barátnőd mondjuk orvosi miatt emelt kémiás, élek a gyanúperrel, hogy neki sincs még nagy fogalma a tantárgyról. Mármint az, hogy valaki emelten tanulja, önmagában még nem jelent semmit. Keress magántanárt vagy próbáld még egy kicsit jobban. Nem kaphatsz minden alól felmentést, ami nem megy elsőre. A tanulmányaidat semmiképpen nem fogja befolyásolni, maximum megbuksz belőle, de ha a tanár egy kis igyekezetet is lát rajtad, ez nem fog megtörténni.
2017. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a matek és a fizika sem megy sajnos, humános vagyok inkább, ez a bemagolás téma nem jön be nálam, mert ha nem értek meg valamit azt bemagolással sem tudom elmondani/megoldani
2017. máj. 24. 21:47
 5/11 A kérdező kommentje:
nem az orvosi miatt emelt kémiás, ő ténylegesen érti ezt a tárgyat, viszont mint mondtam, nem mennek a reál tantárgyak, viszont ezt, hogy kettesre meg kéne tudnom tanulni ezt azért cáfolnám, mivel volt, hogy egy hétig egy anyagra tanultam kémiából és még így sem sikerült kettesre megírnom a dolgozatot, pedig elég sokat próbálkoztam
2017. máj. 24. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:

A kémia egy része színtiszta elmélet. Mit lehet nem érteni azon, hogy a klör ilyen színű, ilyen elektronszerkezettel, ezzel és ezzel az elemmel így és így reagál. Ezt nem érteni kell, hanem megtanulni. A számítások nagy része ezen a szinten pedig megáll azon a szinten, hogy felírod a reakcióegyenletet és aránypárokkal számolsz. Nem nyavajogni kell, hanem leülni és tanulni.


Reakcióhő, képződéshő és társaik már egy szinttel trükkösebbek, de ha megy a magyar nyelv és a szövegértés, akkor ha máshogy nem is megy, "bull force"-szal be lehet magolni.

2017. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is humános vagyok, szar vagyok matekból, és jelenleg az emelt kémia szóbelimre készülök :D de nem belőlem kell kiindulni. Nekem is jobban fekszik az elméleti rész emiatt. Ott tényleg nem kell logikázni. Azt meg nem értem, hogy ha humánosnak mondod magad miért ne tudnál leülni és bemagolni mint egy verset. Még a reakcióegyenleteket is be lehet magolni. Hidd el, én már csak tudom :D
2017. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
A reakcióhő/képződéshő sem túl trükkös, konkrétan csak ki kell olvasni a függvényből a kj/mol értékeket és beszorozni az anyagmennyiséggel az egyenlet alapján :D Egy pici matektudást se igényel
2017. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint egy volt humán tagozatos - mármint igazi, írni próbáló, nyelvtanból versenyző humán tagozatos -, aki éppen a kémia emelt 90 százaléka miatt izgul, miközben kilenc-tizedikben full kettes-hármas volt belőle, engedd meg, hogy leleplezzem előtted életed összeesküvését; nincs olyan, hogy vagy humános vagy, vagy reálos. Attól, mert inkább humános vagy, képes vagy megtanulni a kémiát. Mindenek előtt egy ép értelmi képességű diák vagy, örülj neki és használd ki. Ha nem megy a matek, gyakorold. Ha nem megy a kémia, gyakorold. Igen, le kell ülni, és energiát kell fektetni belé (mivel gimis vagy, vagy az általános, vagy a szerves kémiát tanuljátok - az egyik olyan, hogy ha egyszer megérted, soha nem tudod majd elfelejteni, a másik meg olyan, hogy ha eleget rajzolsz fejből, pár óra alatt szuper leszel belőle). Szuper, ha szeretsz olvasni meg feküdnek a versek, de ez nem ment fel ettől az energiabefektetéstől, ami tényleg csak energiáról szól, és mivel a matek kb legbonyolultabb esetben másodfokú egyenlet, hadd mondjam el, hogy az egész, de tényleg az egész kémia szövegértésből áll (még a számolós feladatok is), amiben mi, humánosok elvileg szuperek vagyunk. Szóval hagyd az előítéleteidet, és nyomás tanulni. Csak az eleje lesz nehéz.
2017. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, melyik egyetemre jelentkeztél?
2017. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!