Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD-s vagyok felmentést...

ADHD-s vagyok felmentést hogyan kaphatnék? Sok a problémám többi lent 20/f

Figyelt kérdés

Idegileg ki vagyok készülve már teljesen. Húsz éves férfi vagyok és most nagyon összejöttek a gondok. Ovodás koromban az ovónők panaszkodtak rám viselkedésemre. Elkerültem nevelési tanácsadóba ott semmi érdemlegeset nem mondtak. Aztán hatodikban súlyosbodtak a viselkedési problémáim. Provokátam másokat és megvertek emiatt. Órákon figyelmetlen voltam. Pszichológushoz mentem. Ő figyelemzavart mondott és beszélgetős terápiát javasolt. Ennyiben maradta dolog. Anyukám vett nekem magnéziumot és Omega 3-mat azt szedtem egy ideig. Aztán 11-be megint rosszabbodott a helyzet. Megbuktam két tárgyból, az iskolatársaimmal folyamatos veszekedés. Iskolából kirúgás. pszichológus ő is figyelemzavart mondott de gyógyszert enm írt mert "öreg" voltam. Aztán két éve súlyos szorongásos-depresszióm lett pszichiáterhez mentem. Ő diagnosztizált depresszív zavarral és kevert személyiségzavarral. Írt fel gyógyszert Wellbutrin-t és frontint. Mondtam neki a figyelemazavrt-hiperaktivitást azt mondta azzal nem kell foglalkozni csak gyermekkorban.Jelenleg a problémám az hogy egyetemista vagyok és nem megy a matek. Bukdácsolok belőle. Nincsen papírom diszkalkuliáról ami nekem biztos hogy van. Nagyon erős a számolási zavarom és nem a lustaságom miatt nem megy a matek mielőtt félreértenétek!!! Pszichiáteremhez akihez járok hiába mondom ezredszer is a panaszom. Nem foglalkozik vele annak ellenére hogy magán és sokat tejelek neki.Na most a kérdésem hogy hova tudok menni hogy végre papírt kaphassak a diszkalkuliámról és figyelemzavaromról? Megőrjít az hogy nap mint nap súlyos gondjaim vannak (elvesztem a telefont, esernyőt, kulcsot, meggondolatlanul beszólok másoknak, dekoncentrált vagyok, ideges, ingerült, semmit sem tudok megjegyezni, halogatok stb) és semmilyen hivatalos támogatásban nem részesülök pl: fogyatékossági és társai. Meg ritalint is kaphatnák azt hiszem. Bár mondjuk a wellbutrin az kicsit koncentráltabbá tesz. Mit tehetnék hogy lehessen diszgráfiás papírom.


ui: Egyetemen van ilyen nyomtatvány hogy felmentés fogyatékossággal élő hallgatónak. Ha ezt a papírt aláíratom a magánpszichiáteremmel akkor azt elfogadják?



#hiperaktivitás #figyelemzavar #diszkalkulia #fogyatékossági papír #felnőtt figyelemzavar
2014. nov. 29. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelj kimásolom:


"A 92/2008. (IV. 23.) Kormányrendelet szerint a Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 79/2006. (IV.5.) Korm. rendelet 19. § (2) bekezdés b.) pontjában kapott felhatalmazás alapján a fogyatékossággal élő hallgató közoktatási tanulmányait követően megállapított, a tanulmányai folytatását tartósan és súlyosan akadályozó fogyatékosságát szakvéleménnyel igazolja.

A szakvélemény kiállítására csak annak a felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatónak az esetében kerülhet sor, akinek a fogyatékosságát a közoktatási tanulmányai ideje alatt még nem állapították meg és erre tekintettel tanulmányai és az érettségi vizsga során kedvezményben nem részesült. A szakértői vélemény nem ad közvetlenül mentességet tantárgyak alól. Azt az oktatási intézmény vezetője határozza meg.

Amennyiben a hallgató diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia fogyatékosságot igazoló szakvéleményt kérelmez, abban az esetben Intézetünk Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve jogosult országos szinten az irat kiállítására.


Ennek megfelelően a fenti fogyatékosságok igazolására vonatkozó kérelmeket közvetlenül a Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve kirendeltségének célszerű címezni. /Címük: Igazgatóság és ügyintézés: 1132 Budapest Visegrádi u. 49., Orvosi vizsgálat: 1146 Budapest Thököly út 82., e-mail: budapest@rszsz.nrszh.hu/ "

2014. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Elég későn már ez a dolog, sokkal de sokkal előbb kellett volna ezt kezelni, és nem nem ritalinnal, az amúgy is csak gyerekeknek adható, felnőtteknek nem igazán.

Ha más nem menj el egy tanulási képességeket vizsgáló szakértői bizottság elé, vizsgáltasd meg magad ott elvileg diszlexia diszkalkulia szűrés is van, illetve orvos is vizsgál nem csak gyógypedagógusok, szakvéleményt állitanak ki és irnak ki rehabilitációt.

2014. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Arra készülj fel 18 év után nem kis összegbe kerül egy ilyen vizsgálat, szakvélemény, de kapsz pontokat érte, valami ilyesmit olvastam már erről.
2014. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!