Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek a szóbelikre?

Hogyan készüljek a szóbelikre?

Figyelt kérdés

Június végén kerül sor a szóbeli érettségire, tehát már egy hónapnál kevesebb a felkészülési idő. Hogyan osszam be az időmet, hogy alaposan fel tudjak készülni mindenből, és ne nagyon tudjon kellemetlen meglepetés érni?


Egyetlen kidolgozott tételem sincs, írásbelik előtt nem akartam foglalkozni a szóbelivel.


Jó tanuló vagyok, idén sikerült elérni egy egészen nehéz iskolában a kitűnő osztályzatot, viszont a tanulási módszereim nem a legjobbak, és általában az időmet is elég szerencsétlenül tudom beosztani, ezért gondoltam úgy, hogy itt kérek tanácsot.


Mindenből a 90% feletti osztályzatot kívánom elérni. Az írásbelik jól sikerültek, tehát nem javítani szeretnék a szóbelikkel, hanem inkább azért aggódok, mert nem akarom lerontani az írásbeli eredményét.



2017. máj. 29. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Eloszor is en azt tanacsolnam, hogy felejtsd el a teteleknek a kiirasat, mert nem hatekony! Nagyon sok idot elvesznek, tanulj az eddigi jegyzeteidbol es tankonyvekbol!


Probalj meg hangosan tanulni, mindent hangosan felolvasol, mikozben minden figyelmedet az olvasott szovegre forditod! Ezt kovetoen, ha ugy erzes szukseged van ra, akkor elmondod hangosan, fogsz rgy papirt, es irsz ra pl. datumokat, kemiai egyenletet, vagy egy-egy kolto nevet, muvenek cimet, de semmi sokat! Mindezt ugy, hogy kozben hangosan ismetled az anyagot, es amikor aktualis. Idodet ugy oszd be, hogy legyen a szobelik elott 2-3 napod pihenni, es atfutni par ora alatt azokat a temakat, amiben nem vagy 100%.

2017. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden tételről tud egy 10 percet beszélni meg legyél képben a témával, tizenoldalakat tételenként beseggelni fölös.
2017. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :D

Örülök, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy fölösleges kidolgozni minden egyes tételt.


Töri szóbelinél szoktak adni forrásokat, vagy "csak" az atlasz tud segíteni?

2017. máj. 30. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!