Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek az emeltszint...

Hogyan készüljek az emeltszintű Biológia és Kémia érettségire? Nektek milyen módeszer vállt be?

Figyelt kérdés

Szeretném elkezdeni a felkészülést, viszont nem tudom hogyan kezdjem el. A könyveket már megszereztem, ugy döntöttem hogy a mozaikos könyvekből fogok készülni(Biologia 9-10-11, Kémia 9-10- 11-12)

Szerintetek hogyan haladjak az anyaggal? Mennyjek a könyv szerint, és tanulgassam sorba az anyagot, vagy pedig dolgozzam ki az érettségi követelményrendszerét?

Melyik a jobb? Ti hogyan készültetek?

KIszoktátok jegyzetelni az anyagot, vagy csak tanultatok a könyvből?

Ha valakinek van valami hazsnos módszere, ami bevállt, légyszi oszza meg velem! :)

Köszi előre is! ;)



2017. ápr. 15. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bár én csak májusban fogok érettségizni, leírom én hogyan készültem/ készülök. Először is egy jó tanár nem árt, de egyébként fel lehet készülni egyedül is. Én mindkét tárgyból fakultációra jártam heti egyszer, magántanárom nem volt. Kémiából én a mozaik érettségire készítő könyvét és munkafüzetét használtam ebből vettük az anyagot fakton, de én a Villányi féle kétszintű könyvet és munkafüzetet jobban szeretem, bár az sem tökéletes. A kettő együtt jól kiegészíti egymást. Ez az elmélet... Számoláshoz nagyon ajánlom az Ötösöm lesz kémiából c. könyvet Villányitól kémiás berkekben klasszikusnak számít, szinte mindenki ebből készül, mert lépésről-lépésre le van vezetve minden típusfeladat több gondolatmenet szerint is. Ha annak a középső részét tisztességesen végiggyűröd szerintem elég (bár élesben még nem szereztem tapasztalatot erről :)). A számolásokról annyit, hogy kezdetben elég nehéz ráállni agyilag, de ha belejössz utána már élvezni is fogod, mert lesz sikerélmény. Biológiából szintén a mozaikos könyvet (10-11-12) ez nem az érettségis, hanem a rendes + a zöld panemsulis könyv + a 130 tétel biológiából nagyon jó könyvek. Mi órán a Lénárd-féle könyvből tanulunk, én azt nem szeretem. Ajánlom még Nagy Etele kidolgozott tételeit, de azt már a legvégén, amikor ismételsz. Az utolsó hónapokban én végigcsináltam az összes eddigi biosz, kémia emelt érettségit, ezzel szerzel egy rutint a feladattípusok megoldásáról és kémiából a számolásokra jobban rááll az agyad. Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Az elején elég nehéz, főleg, ha a nulláról kezded, de hamar bele lehet jönni és mindent meg lehet tanulni. Sok sikert és kitartást kívánok!
2017. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia én tavaly érettségiztem, én a bioszok közül egyedül a mozaikost ismerem és tudom is ajánlani, nekem mellé nem nagyon kellett más, csak az órai jegyzeteim

kémiához a villányi valóban jó meg elég is az érettségire

én azt tanácsolom hogy ne húzd az időt a követelményrendszer kidolgozásával, viszont a könyvekből a követelményrendszer szerint tanuld az anyagot, fontos, hogy értsd mit tanulsz meg nézegesd hozzá az ábrákat is a könyvből:)

plusz sok-sok feladatsor a korábbi évekből+ mintafeladatsor az új típusú érettségihez

sok sikert az érettségihez!

2017. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
KÖszi szépen! ;)
2017. ápr. 15. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se húzd az időt a követelményrendszerrel. Kémiából én Villányi kétszintűjéből tanulok, de érdemes hozzáolvasni a mozaikos könyvet, mert sok kiegészítő információ és kép szerepel benne, ami fontos lehet a megjegyzéshez. Én a könyvben húzok alá és oda írok plusz információkat vagy dolgokat, amiket ki szeretnék emelni, de ez emberenként változó, hogy kinek hogyan válik be.

Van egy kétszintű feladatgyűjtemény, amiben kvázi érettségi típusú feladatok vannak témakörönként, az jó cucc, azt érdemes beszerezni.

Az Ötösöm lesz pedig az alapok alapja, nagyon hasznos könyv, mindenki abból tanul számolni. :)


Biosz emeltem már megvan, relatív jó eredménnyel, arra teljes egészében a Panemsuli Biológia könyvéből tanultam, és Nagy Etele jegyzetéből ismételtem.


Mindkettőnél nagyon fontos, hogy érettségi feladatokat oldj, és hogy olvasd hozzá az érettségi követelményrendszert. Ha megtanulsz egy témakört, teszteld a tudásodat érettségi vagy feladatgyűjteményes feladatokkal, és mindig hagyj magadnak időt az ismétlésre és a gyakorlásra. Én például témakörönként oldottam az érettségi feladatokat, és az tök jó volt, de persze ezt körülményes megoldani, szóval csak tipp szintjén dobom be. (azt hiszem, a Trefortnak van egy kiadványa bioszból, ahol tematikusan kigyűjtötték az érettségi feladatokat)


Ja, és teljesen egyéni meglátás, de ha megengedheted magadnak, magántanárhoz menj. Fel tudja turbózni az otthoni tanulásodat, és sokkal hasznosabb, mint egy csoportos előkészítő, ahol - már amennyiben én voltam - valahogy vagy nagyon görcsös, vagy nagyon kompetitív szokott lenni a légkör, mivel általában mindenki ugyanarra a szakra készül, és csehül áll kémiából, de még egyszer mondom, ez csak személyes benyomás volt,nem örökérvényű igazság. :D


Sok sikert! :)

2017. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? :)
2018. jún. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez számít én a #4-es vagyok, kilencven százalék lett az emelt kémiám, és felvettek az orvosira, remélem, mindjárt végzek az első évemmel itt. Valamiért kaptam e-mailes értesítést róla, hogy válasz érkezett, és most tök nosztalgikus volt visszaolvasni. :)
2018. jún. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!