Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár kivételezhet így?...

Egy tanár kivételezhet így? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Van egy (német) tanár,aki 4,88-ra nem akarja megadni nekem az 5-öst. Folyamatosan kötekedik velem,pedig én egyszer nem ártottam neki. Régebben állítólag "kedvelt", év végére pedig kiakar velem tolni. Tudni illik,hogy a német csoportomban 2 olyan lány van,aki a tanárnak a családjához tartozik. Az egyikről csak annyit,hogy 4,2-re ötösre zárta és a másik lány pedig tele van ötössel(kerek ötösre áll). Ha valaki megkérdezné a "kitűnő" lányt,hogy "Wie heißt du?"(Hogy hívnak?) akkor arra nem tudna válaszolni. Mindenki kinevet,hogy én lehetek olyan szerencsétlen(szép-szóval) ,hogy 4,88-ra nem akarja megadni az 5-öst. Mondták,hogy beszéljem meg a tanárral,de akkor elintézné valahogy,hogy 4-es se legyek. Mondták,hogy menjek a titkárságra és tegyek panaszt,de sajnos Ő az egyetlen "szabad" német tanár,aki tanítana "minket" mivel a többi tanár mást is tanít más osztálynak(pl.: magyar,töri). Érdekelne,hogy mit tudnék ezügyben tenni,mivel nyelvi tagozatos vagyok, és kilencedikes..

2017. máj. 30. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy jegyet felfelé/lefelé eltérhet a tanár, bár tény és való, hogy 4,8-as átlagra illene megadni az ötöst. Én a helyedben elmennék és udvariasan megkérdezném, hogy miért nem kaphatom meg a jobb jegyet, illetve mit kéne tennem érte. Ha nem hajlik rá, megkeresheted a problémával az osztályfőnöködet, esetleg elmehetsz az igazgatóhoz... Bár lehet, hogy egy szimpla kilencedikes jegy nem ér meg egy nagy balhét azzal a tanárral, aki aztán több évig tanítani fog - még ha neked is van igazad, néha sajnos le kell nyelni a békát :/
2017. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek a békanyelésben, még akkor sem, ha a rendszer pont ezt akarja megtanítani. Beszélj a szüleiddel, hogy tudják, mi megy, aztán pedig a tanárral, hogy mit kell még tenned az ötösért. Ne hozz fel másokat példának. Jobb ha kihagyod őket a beszélgetésből. Csak arra koncentrálj, hogy neked mit kellene tenned hogy megkapd amit akarsz, konkrétan tőled mit vár érte.
2017. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Semmit sem tudsz tenni. Munkahelyen is kivételeznek mindenhol.
2020. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!