Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivan akkor, ha orvosi elvégze...

Mivan akkor, ha orvosi elvégzese után mégis nőverként szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre készülök, már nagyon régtől ez érdekel. Viszont az utóbbi időben sokat gondolkodom azon, hogy mégis csak nővér szeretnék lenni. Ha esetleg orvosként egyszer meggondolom magam, akkor dolgozhatok orvosi diplomával nővérként, vagy csak akkor ha kijárom az egeszsegugyi közepsulit. Remémélem érthetően fogalmaztam, hogy mire gondolok.

2017. máj. 31. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Miért nem mész egyetem helyett főiskolára?
2017. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Ez lehetsz főiskolai képzéssel:ápoló


- dietetikus


- gyógytornász-fizioterapeuta


- mentőtiszt


- szülésznő


- hang-, beszéd- és nyelésterapeuta


- ergoterapeuta

2017. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy orvos nyílván el tud látni nővéri feladatokat..

De ezzel csak magaddal szúrsz ki.

2017. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy a feladatokat el tudja átni. Csak az érdekelne, hogy fel e veszik dolgozni, ha nincs Egészségügyi szákközépiskolás érettségije.
2017. máj. 31. 21:40
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Ez értelmetlen kérdés.

Egy matematikust felvesznek-e egy állásra, ha a 12ik év végén 3as volt matekból?

2017. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy nővérként dolgozz nem kell egészségügyi szakközépiskolás érettségi. Itthon segédápolónak 10 osztállyal felvesznek szinte bárkit, mert hatalmas a hiány szakemberekben.

Ha orvosi diplomád lesz nem tartom valószínűnek, hogy dolgozhatsz utána ápolóként. Nem lesz ápolói végzettséged, szóval miért alkalmaznának? Segédápoló lehetnél, de akkor meg nem éri meg a munkáltatónak kifizetni neked a diplomás bért, mikor más meg érettségivel vagy 10 osztállyal ellátná ezt a munkakört. Persze egy orvos is képes elvégezni mindent, amit egy ápoló (ideális esetben), de teljesen más feladata van a két beosztásnak.

Végigolvasva kicsit lelombozó a válaszom, de egyáltalán nem ez volt a célom :D Nagy döntés előtt állsz, jól gondold meg melyik utat választod, mert sajnos utána nem sok átjárás van a két szakma között. Ha van ismerősöd aki esetleg orvos/ápoló/más egészségügyi szakember kérd meg, hogy végigkísérhesd egy napját, hogy el tudd dönteni melyik szerep az, amelyik közelebb állna hozzád, melyiket tudnád csinálni 15-20-30 éven keresztül.

Üdv,

egy orvostanhallgató, aki rosszul döntött :D

2017. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Az orvos orvosként dolgozik, tanít, kutat vagy labororvoskodik esetleg gyógyszergyárban lehet ezzel a végzettséggel elhelyezkedni vagy még lehetsz orvoslátogató, de nem nővér. Ahogyan előttem írták lehetsz segédápoló érettségivel. Okj-val ápoló vagy van egyetemi képzés is, amivel jobban kereshetsz. Orvosin negyedévben van lehetőség arra, hogy részt vegyél egy tanfolyamon és mentőz illetve volt évfolyamtársam, aki a sürgősségire járt.
2017. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi középsuli nem kell, ápolói főiskolára vagy OKJ tanfolyamra menj. Egyébként az is lehet, hogy a sorsra bízod, és megjelölöd az orvosit meg az ápolói szakot is, és aztán vagy te döntesz, vagy a ponthatárok. :)


Ha orvos leszel, nem dolgozhatsz nővérként. Lehet, hogy az orvosi elvileg "több", de akkor sem arra képzik a szakembereket, hogy ápolói feladatokat lássanak el. Egy ápoló nem "fél-orvos", más a fókusza, és másmilyen munkát végez. Egyébiránt, ha elvégzed az orvosi egyetemet, vagy akár közben is, járhatsz ápolói OKJ-re, és akkor már azt csinálsz, amit akarsz.

2017. jún. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még egy kis apróság, hogy az állam visszakéri a minimum 16 milliót, amit a képzésedre költött, kamatostól, ha nem dolgozol legalabb 6 évig Mo.on a szakmadban.
2017. jún. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként NEM tudsz és nem is lehet nővéri munkát végezni. A nővéreknek sokkal több gyakorlatot tanítanak meg, de ez mindegy is, hiszen ápolói diploma a feltétele a munkavállalásnak, nem orvosi. Ugyan miért akarnál orvosi után nővér lenni? :D nem is értem. Elképzelem a szituációt, hogy "én orvos vagyok, de ezt a nővéri állást akarom betölteni" hát simán bolondnak néznek. A nővéreknek egy csomó rossz munkát is el kell végezni, míg te orvosként örülhetsz, hogy nem neked kell pelenkázni... ha ilyen ambícióid vannak, ne menj orvosira :D
2017. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!