Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek most akkor összess...

Szerintetek most akkor összességében nehezebbek/ rosszabul sikerültek a mostani kémia és biosz emeltek? Mit hallottatok? Ennek függvényében lehet pontcsökkenés pl. az orvi karokon?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 11:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%
azért a tavalyi 15-20pontos emelkedést nem mondanám "hasonlónak" az előző éviekhez képest. :D de hát majd meglátjuk
2017. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
A tanáraim szerint csöķkenés lesz, lehet hogy minimálisan de vakamennyivel biztos. Igaz a középszintűek nagyon egyszerűek voltak de az emelt kémia és biosz nehezebb volt az eddigiekhez képest. A kémia tanárom szerint a megyénkben (Győr Moson Sopron) 5%kal a tavalyi átlag alattira sikerült. Szóval talán alacsonyabbak lesznek a ponthatárok.
2017. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igen, utolsó, eddig is mindenki az emeltekről beszélt, és arról, hogy nem voltak lényegesen nehezebbek.
2017. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mennyi lett az osszpontszama bioszbol es kemiabol? :)
2017. jún. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 enes ***** válasza:
76%
Én javítottam a szóbelikkel, B95, K86. Szóval minimum 362+100=462 pontom lesz.
2017. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarok senkit megserteni, de az ilyen 98 meg 106%osok miert irosgatnak ide folyton?:D igen gratula, ugyesek vagytok, de miert paraztok? Nyilvan ugyis bent lesztek. Akik idejonnek, azok tobbnyire megnyugtato valaszokat szeretnenek kapni, es ezek nem epp olyanok...amugy szerintem csokkenes lesz, vagy lehrosszabb esetben a stagnalast tudom elkepzelni, mivel a biosz atlag joval gyengebb lett a tavalyinal.
2017. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%
Testvérem érettségizett bioszból emelten, nem orvosira megy, neki 84% lett, és az osztályában (neves fővárosi gimnázium), neki lett a legjobb! Van, aki orvosira akar(t?) menni... Bioszból néztem statisztikákat az elmúlt évekből és nagy eltérések vannak!!! Írásbeli átlag 58-68, szerintem az idei olyan 62 körül lesz. És nem gondolom, hogy orvosin csökkenne a ponthatár.
2017. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Oké, én akkor nem írom meg a pontjaimat, mert igaz, hogy valakit stresszel, de hadd mondjam el, hogy én is azért vagyok itt és görcsölök, mert most felvételizem másodszorra, és szeretnék minél többet tudni. :) Én csak a kemiaerettsegi oldal összefoglalóját láttam, ott elég szignifikáns, öt pontos csökkenésről írnak a tavalyi felmérésükhöz képest, és a kérdőívet is kevesebben töltötték ki, ami feltételezi, hogy több embernek sikerült rosszul. De arról pl semmi statisztika nincs, hogy mennyivel jelentkezik több kitűnő orvosira, mint tavaly (ne felejtsük el, hogy ez 10-20 pont előnyt jelenthet szintén valid, de valamilyen okból nem olyan jó jegyekkel versenyző jelentkezőkkel szemben), hogy egyébként milyen az orvosira jelenzkezők középszintű érettségi átlaga, és a többi. Az is igaz, hogy a biosz-kémia emeltet nem kizárólag élettudományi karokra és azon belül általános orvosira jelentkezők teszik, de legyünk őszinték, durván a fele-kétharmada valószínűleg meg de.


Egyébként kb a jelentkezők felét veszik fel valamelyik orvosi karra a felvételi statisztikák alapján, úgyhogy ha úgy vesszük, ha valaki "pont az átlag", az vagy becsúszik, vagy nem. Könnyen lehet, hogy a rossz átlagok sok szélsőségesen gyenge, de sok kiemelkedően jó érettségiből adódnak, úgyhogy egy szignifikáns gyengülés se konkrét adat, amiből kiindulhatunk,mert lehet, hogy van annyi jó eredmény, hogy a helyek feltölthetőek legyenek.


Persze, nem véletlen, hogy mindenütt moderált növekedést vagy csökkenést várnak, szerintem is valami ilyesmi a legvalószínűbb. Aki csak pár ponttal van a tavalyi ponthatár felett, szerintem nagyjából megnyugodhat.


Persze, az is lehet, hogy minden az egekbe szökik megint, ahogy minden lehet. Szerencsére kevesebb, mint egy hónapon belül - végre - kiderül.


Én biztatnék mindenkit, hogy ne keseredjen el akkor sem, ha nem úgy sikerültek a dolgai, mint ahogyan szerette volna, egyrészt, mert még semmi sem biztos, másrészt, mert bőven van más esély bekerülni az orvosira, mint ahogy ti is írtátok és egyébként én is tapasztaltam, teljesen random embereknek nem sikerülnek az emeltjek, szóval néha ilyen is van.

2017. jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
En ebben az evben az "akarmi megtortenhet" dolgot nem értem. A tavalyi biologia atlag 68.85%, tehat majdnem 69, most pedig 62 vagy 63..ezek mellett növekedés? Egyetlen egy esetben tudnam elkepzelni, ha a biosz atlag stagnált volna, vagy elérné a 70-et. Na akkor valoszinuleg -ha nem is sokkal- de par ponttal emelkedne. De így? Teljesen illogikátlan lenne.
2017. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy nemcsak a kötelező emelt érettségik eredményei számítanak, hanem az is, hogy a többi érettségi (magyar, matek, stb.) mennyire volt nehéz. Mivel az általános vélekedés az, hogy utóbbiak elég könnyűek voltak idén, akár előfordulhat (ne legyen igazam!) ponthatár-emelkedés is. Nem mindenki akar duplázni, bár érdekes lenne tudni, hogy a felvételizők hány százaléka dupláz általában.
2017. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!