Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti azt a tanár, hogy...

Megteheti azt a tanár, hogy nem enged emelt érettségizni?

Figyelt kérdés
Azt mondta a tanár,hogy senkit se fog engedni emeltezni az adott tantárgyból. Ezt megteheti?

2017. jún. 7. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy, ha megbuktat év végén. Egyébként nincs beleszólása.
2017. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem tilthatja meg, max. annyi, hogy javaslatot tehet neked, hogy lehet nem vagyon még azon a szinten, hogy emelten érettségizz.
2017. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem. Nálunk amikor jelentkeztünk érettségire, mindenki maga választotta ki, hogy melyik tárgyból tesz emeltet, és a papíron ott ikszelte vagy karikázta be (nem emlékszem pontosan, melyik).

Mindenesetre a tanároknak semmi beleszólása nem volt. Ha nem az osztályfőnököd, még csak ott sem lesz a jelentkezésnél.

2017. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a te döntésed, maximum megbánod, de akkor is jogod van eldönteni.
2017. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szitakötő25 ***** válasza:
100%

Nincs beleszólása! Mivel emelten nem ő érettségiztet, annyit sem mondhat, hogy nem vállalja el. Ha megbuktat, akkor nyilván nem mehetsz abból a tárgyból érettségizni, de ha emeltezni akarsz, gondolom nem állsz bukásra.

A tanár egyébként csak tanácsot adhat, amit vagy elfogadsz, vagy nem, de ha tényleg a segítőkészség és a jóindulat szól belőle, akkor érdemes elfogadni. Én láttam az ellenkezőjét, amikor a tanár le akart beszélni valakit az emeltről, mert szerinte nem állt azon a szinten, de az illető kötötte az ebet a karóhoz, és mégis elment emeltezni, aztán jött a nagy pofáraesés, amit elkerülhetett volna, ha megfogadja a nála sokkal okosabb és tapasztaltabb emberek tanácsát.

2017. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten sem mondhatja, hogy nem vállalja el. Az egy munkahely, és a tanár azt csinálja, amit az igazgató mond.
2017. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szitakötő25 ***** válasza:
100%
Ezt, hogy nem vállalja el, a tölteléktárgyakra értettem, amire nem alapórán készítenek fel (pl. aki rajzból vagy művtöriből megy, az kell járjon szakkörre). Nálunk volt, hogy a diák részéről olyan szar volt a hozzáálás, hogy a tanár azt mondta, hogy ha nem embereli meg magát, akkor nem vállalja sem a további felkészítést, sem pedig a vizsgáztatást, hanem csináljon, amit akar.
2017. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, értem, de pont erre mondtam, hogy nincs ilyen lehetősége, csak fenyegetőzhet vele, és lehet, hogy a diák meg is ijed.

Ha nem jár hozzá órára abból a tárgyból a gyerek, csak szívességből készíti fel órán kívül, akkor mondhatja. De hogy ki jár az órájára, és hogy kit vizsgáztat, azt semmilyen tárgyból nem ő dönti el. Pontosabban igen szűk a mozgástere. Legfeljebb megkérheti az igazgatót, hogy osszon be egy másik tanárt ennek a gyereknek a vizsgáztatására, de az nem piros pont neki.

2017. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szitakötő25 ***** válasza:
Bocsi, azt elfelejtettem mondani, hogy külön jártak hozzá délután, mert az alapórán tanultak alapján nem tudtak volna leérettségizni.
2017. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!