Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fotózhatom-e a saját diákomat...

Fotózhatom-e a saját diákomat iskolán kívül?

Figyelt kérdés
Idén készítettem el végzős osztályomról az érettségi tablóképeket. Egyik diákom (lány, 18) megkért engem (férfitanár, 28), hogy fotózzam le iskolán kívül, mert modellügynökséghez szeretné beadni a képeit, de nincs 50.000 Ft-ja portfólió készítésre. Természetesen lefotóznám ingyen, viszont szeretne bikinis és fehérneműs képeket is, mivel a portfólió ezt is kell tartalmazza. A diákom ugyan idén érettségizik, de jövőre még intézményen belül marad, mert +1 év technikumot elvégez. Mi ilyenkor a teendő? Erkölcsileg tolerálható, hogy mint (volt) tanárja ilyen fotókat készítsek egy róla, aki még 1 évig ugyanabba az iskolába jár, ahol én tanítok?

2017. jún. 8. 08:35
 1/5 Varga Péte4 ***** válasza:
74%
Jobb nem keresni a bajt. (F67)
2017. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem büntetendö, de ha bárki is feljelentést tesz, igencsak ráfizetsz, mert a pletyka elindul és rossz híred lesz. Emellett a munkaadó is elküldhet nem korrekt magatartás miatt - és más iskola nem fog alkalmazni ilyen elözmények után.


A lány ha képeket akar csináltatni magáról, akkor keressen olyan valakit, akivel semmiféle hivatalos kapcsolata nincs, de te ne vállald, mert akár csapda is lehet.

2017. jún. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd, baj lehet belőle!

Ne3k

2017. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon kamuszagú a történet!

Ha te tanár vagy, TUDNOD KELL, hogy etikátlan.

2017. jún. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 foreigner válasza:
Szerintem egyszerű a megoldás, mond meg hogy a szülei legyenek jelen a képek készítése közben. Így én semmiképp nem tartanám etikátlannak, hiszen ha a szüleit ez nem zavarja, és jelen is vannak nem mondhat rád senki semmi rosszat.
2019. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!