Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták akik azt állítják...

Egyetemisták akik azt állítják, hogy pár óra alatt vagy egy nap alatt több tíz oldalt simán megtanulnak nektek mi a módszeretek? Hogy tanultok?

Figyelt kérdés
2017. jún. 9. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a 10 oldal nem olyan sok. Én átolvasgatom egy párszor majd magamban elmondom és fölveszem a telómon hogy megtudjam hallgatni hogy mennyire emlékszek. Az anyag leírása is segít. Nálam az is fontos hogy szüneteljek ha kezdek fáradni mert úgy nem tudok tanulni ha nem áll rá az agyam. Továbbá én csak késő d.u vagy este tanulok.
2017. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasom két-háromszor, átfogalmazom a saját szavaimmal és azt tanulom meg.
2017. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap alatt 20 oldal, az teljesen rendben van.

Első olvasatra ceruzával aláhúzom a lényegét, második olvasatra a kiemelem a kulcsszavakat. Ha olyasmi, amit rajzolni kell (pl. képlet), azt egy letörölhető táblára irkálom. Ide írok néha felsorolásokat is. Ha szavakról van szó, néha írok kártyákat: olyankor, ha háromszor tudok valamit, azt kiveszem a pakliból, és csak ismétléskor veszem át újra.

Egyébként jegyzetkészítés alatt kb. meg is tanulom az anyagot.

2017. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen anyag, de pár 10 oldal tényleg nem sok, még a legszárazabból sem.

Elolvasom, igyekszem megérteni, kijegyzetelem, majd azt tanulom meg. Magamnak felmondom, ha elsőre még nem is megy tökéletesen, és csak a felét tudom belenézés nélkül elmondani, harmadjára már minden megvan magamtól.

2017. jún. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem az érettségihez napi 20 oldalt kellene megtanulnom de nem megy. Eddig úgy tanultam,hogx meg vannak a tételek kinyomtatva tanároktól/régi érettségizőktől és csak olvasom. 10szer is átolvasom de nem marad meg. Lehet az a baj hogy szinte szóról szóra akarom megtanulni? Ha nem így tanulom akkor meg az a baj h sokrszor egybe sűrítem így meg nem lesz meg az idő.
2017. jún. 9. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Azok a tételek nem új anyagot tartamaznak, hanem azt, amit már az utóbbi 4 évben megtanulhattál. Ez gyakorlatilag csak átismétlés. Olvasd el figyelmesen és jegyzeteld ki, vagy húzd át a fontos részeket élénk színű jelölővel, így jobban megmarad. Ha valami fontos részhez érsz, pl valami évszám, esemény, fogalom, vagy név, azt fejben mondd el többször is, hogy rögzüljön. A jegyzetet pedig a vizsgáig minden nap fusd át, ismétlés a tudás anyja. Azért az érettségi nem egy nagy durranás :D
2017. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő alatt ennyit megtanulni egyetemistaként nem egy kiemelkedő teljesítmény, legalábbis nálunk mérnöki szakon nem volt az. Egyébként én úgy csináltam anno, hogy kb. kétszer átolvastam az egész szöveget, utána kicsit lassabban végig mentem rajta újra és ekkor már próbáltam magamtól, hangosan felmondani a fontosabb részeket. Itt ha kellett akkor belenéztem a könyvbe. Illetve nekem az is sokat segített, hogy ebben a fázisban rövid jegyzeteket készítettem a lényegről. Például ha fogalmakat kellett megtanulni, akkor többször lejegyzeteltem a fogalmakat és vázlatosan a definíciójukat is. Ha olyan volt az anyag, akkor próbáltam hozzá ábrát készíteni. Például ha épp valamilyen folyamatról tanultam, akkor azt megpróbáltam grafikusan ábrázolni. Ez sokat segített a megértésben és a kapcsolatok realizálásában.
2017. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elovasod a tételt, kiemeled a lényeget. Megtanulod a lényeget ez eddig max félóra. Utána átolvasod az egész tételt egybe. 5 tétel után pedig isételj. Ne nézz bele a szövegbe, próbáld fejből visszamondani. Ha nem sikerül, mégegyszer átolvasod a tételt de utána haladsz tovább. Az is fontos hogy az utolso mapon legyen idod atismetelni az egeszet
2017. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerencsere az erettsegire osszefuggo ertelmes mondatokat kell megjegyezni, amikbol par szo a lenyeg. Az osszefuggesek.


Mérnöki szakon, pl matekos tárgyaknal ahol tobb tiz oldal kepleted van bizonyitasokkal es levezetesekkel, ertelmes magyar szavak pedig az 'és', meg a 'vagy' na ott ha év közben folyamatosan tanultál is, még úgy is fizikai fájdalom...

2018. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!