Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan képesek arra az egyetem...

Hogyan képesek arra az egyetemisták, hogy több száz oldalt megtanulnak egy hét alatt? Mi a módszerük?

Figyelt kérdés
Remélhetőleg jövőre kezdem az egyetemet!
2008. dec. 20. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Leülnek, valami kaja, amit lehet rágni közben vagy cigi, kávé, akinek erre van szüksége, és olvasnak. Ha bejársz órákra, és jó eszed van akkor nem nagy kunszt, gyakorlatilag ugyanaz, mintha valaki nagyon stréber lett volna középiskolában, és minden tantárgyra minden egyes betűt átrágott volna.

Persze ez a megállapítás nem vonatkozik a műszaki és pénzügyi szakokra, mert ott gyakorlás nélkül lehetetlen megélni.

Másrészt egyetemen megtanulja az ember, mi az hogy éjjel és hajnalban tanulni, meg aki eddig nem tudott (mint én) puskát írni és használni. Bele fogsz rázódni.

2008. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Csak elolvassák?

És mégis megmarad a fejükbe.

Még ilyent!

2008. dec. 20. 21:21
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Az egyetemen tényleg könyveket kell megtanulni, de nem mindent belőle, hanem a lényeget. Egyszer elolvasod, aláhúzogatod azt, ami fontos, aztán már csak azt még néhányszor átolvasod, és már mehetsz is vizsgázni. Szóval nem úgy néz ki egy egyetemi tankönyv, mint egy gimis, hogy minden egyes mondatot tudni kell. Ki kell tudnod hámozni a lényeget, és azt megjegyezni.
2008. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem olvasok el általában semmit kétszer, kivéve, ami nem megy, de az általában sokadjára sem megy.

Amúgy ez tényleg igaz, amit a második írt, hogy meg kell látni a lényeget a szakszöveg mögött. Főleg mikor tele van a 30 éve kiadott könyv kommunista propagandával. Váá!


Első voltam

2008. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

400 oldalbol csinaltam egy 50 oldalas "kivonatot"

az 50 oldalas kivonatbol csinaltam egy 10 oldalasat

na, mire az keszlett, meg is tanultam :)

sokszor olvastam, emlekeztetőket irtam inkabb, es beugrott.


amugy vizsga elotti nap az ember agya csodakra képes :D


meg az se art, ha ismered a tanar heppjét, amit szeret hallani, amire szeret kiterni, minden tanarnak van ilyen, amit vissza szeret hallani :)

2008. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is kivonatolni szoktam. Amikor meg kell tanulni valamit, akkor csak arra az egyre koncentrálok, és levizsgázok belőle, de gyakran már vizsga utáni napra elfelejtem az egészet :-))

Egyébként leginkább hozzákezdeni nem könnyű - legalábbis nekem :-))

2008. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kivonatolás, szerkesztés, aláhúzás, lényeg légyegének a lényege, vagy fogalmak esetén Wikipédia (vagy más). Nekem ezek szoktak segíteni, 4,5-ös átlagokat szoktam produkálni, ami kimondottan jónak számít. Igen, seggelni kell sokat, de én nem bírom sem az éjszakázást, főleg nem a hajnali kelést. Én mindig elkezdek két héttel a vizsga (szigorlat esetén akár két hónappal korábban is) előtt tanulni, apró egységekre osztom a dolgot, és máris nem megtanulhatatlan.

Persze vizsgaidőszak végére így is általában zombi vagyok, és kell legalább két hét, hogy értelmes dolgokról tudjak értelmes véleményt alkotni. Ilyenkor szoktam felszedni az évenkénti rendes felső légúti fertőzésemet is, idegi alapon.

Egyébként meg ismered biztos a viccet az egyetemistákról meg a kínai nyelvről. Ez áll. Egy külön állatfaj vagyunk, az biztos.

2008. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
mindenben igazuk van az előttem levőknek! én még annyit tennék hozzá,hogy rengeteget számít,hogy azt tanulod,ami érdekel (többé-kevésbé... :D)), de legalábbis van egy olyan illúziód,hogy van értelme tanulni
2008. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólókhoz nem nagyon van mit hozzátenni. A lényeget kell érteni, nem magolni. A rövid távú memóriát kell előhúzni vizsgáig, utána pedig mehet a hosszú távúba is.


Ja, és van erre egy vicc is, aminek a poénja nem csak a vicc miatt poén, hanem mert tényleg "van benne valami", ha nem is ennyire sarkított:


Felmérést készítenek különböző korosztályú, életformájú emberek között, a kérdés mindenkinek ugyanaz: "Ön mennyi idő alatt tudna megtanulni japánul?"

Válaszok közül néhány:

50-es tanár: - Egy jó magántanárral, jó könyvekkel, jó hanganyagokkal talán 1 év.

40-es üzletember: - Egy jó nyelviskolában, megfelelő könyvekkel, rendszeres napi több órás időráfordítással talán fél év alatt.

Főiskolás/egyetemista: - Miért, holnap vizsga?

2008. dec. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Elottem tényleg mindent leírtak már. Nekem még azért segített, hogy év kozben is kellett tanulni - nem kimondottan stréberségbol, de nekunk rengeteg írásbelink volt, így az anyag jo része már nem volt ujdonság. Két éve államvizsgáztam, utolag visszagondolva nem is volt szornyu, bár tény, hogy volt mit csinálni:)
2008. dec. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!