Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek kell jelenteni, ha...

Kinek kell jelenteni, ha szabálytalanság történt a középszintű érettségi során?

Figyelt kérdés

A matek tanár úgy gondolta, hogy nyilvánosságra hozza a középszintű szóbeli tételeket, amit tudtommal nem szabad.

Ezzel ugye bizonyos előnyökre fognak szert tenni néhányan.


"A szóbeli tételek nem hozhatók nyilvánosságra."


[link]



2017. jún. 11. 12:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
24%

Eloszor is az utolsonak mondanam.....akinrk nem inge ne vegye magara! De egyebkent meghazudtolod magadat mert azt mondod hogy nem lesz konkurencia veluk.....de a vegen emlited hogy emelt eretsegi nelkul is be lehet jutni....igen es azok utan mar lehet konkurencia

Egyebkent mellekesen mi lett beloled? Mire vitted a 7 erettsegi targyaddal?...hamar ennyire magadra vetted....kutya

2017. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
15%

Ja, bocs, ha ti ennyire féltek valakitől, aki még a matek középszintűn sem képes önerőből átmenni:)

(És nem, nem konkurencia akkor sem, ha felveszik valahova a középszintűjével, mert ahova én mentem, 2 emelt kellett (és akkor ugye szűkült is a kör, hogy milyen szakterületek lehetnek azok.)

2017. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
34%

Ez igen....buszke lehetsz magadra! Te mar vagy valaki!


De azert akar mennyire is buszke meg sem nevezed meg mi lett beloled...biztos nagyon sikeres ember lehetsz! Szánlak....

2017. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt a #11 a helyes válasz, másrészt a szóbeli vizsga során az elnöknek is jelezheted négyszemközt. Például ha kimegy a teremből, amíg várakozol a saját vizsgádra.


Le lehet pontozni, de engem is felháborít az ilyen tanári viselkedés. Azoknak, akik még nem láttak matektételt, elmondom, hogy semmi köze a magyarhoz vagy a törihez. A magyartételt ki KELL adni, ez a jogszabály. A töritételt NEM SZABAD kiadni, de ha kiadják, akkor is meg kell tanulnia a vizsgázónak, hogy átmenjen belőle. A matektétel viszont konkrét fogalmakat és feladatmegoldásokat tartalmaz, vagyis valakivel megoldatja a delikvens a feladatot, és valahogy bemagolja a kész megoldást, azaz a leghalványabb jártasságot sem kell felmutatnia feladatmegoldásban. Ez azt jelenti, hogy aki bukott az írásbelin, annak ajándékba jár az érettségi minden tanulás és tudás nélkül. Ez óriási igazságtalanság mindenkivel szemben, aki készült. Gondolom, matekból bukni az valami más, mint a többi, mert azt nem szégyen nem tudni. #6 nyilván ugyanezt mondaná, ha valaki mindenből kitűnő lenne, de a törit nem tanulná meg, vagy nem tudná, hogy Petőfi melyik században élt, ugye? És óriási igazságtalanság a többi iskolában vizsgázókkal szemben is. A tanárnak pedig nincs joga felülbírálni a jogszabályt, és önálló érettségi szabályokat alkotni. Volt rá négy éve, hogy megtanítsa a gyereket. Ha mindent megtett négy év alatt, akkor már a gyereké a felelősség. És ha így passzírozzák át, akkor egész életében az lesz a mintája, hogy neki nem is kell felelősséget vállalni magáért, elég, ha mindig talál egy kiskaput. Én már láttam, hogyan lehet néhány jól irányzott elégtelennel észhez téríteni valakit, és ennek meg is lesz a gyümölcse utána.

2017. jún. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
75%

Jó nagy kötsög vagy azért. A tanár nem magának tesz ezzel jót, hanem szívességet tesz azoknak akiknek sz.ar lett az írásbeli, és csak így sikerülhet a szóbeli és kaphat bizonyítványt.

Ez neked miért fáj?


Te teljesen tisztán és tisztességesen tanultál gondolom 4 évig igaz? Semmi puska, semmi szabálytalanság az érettségin sem, igaz??

2017. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az a sanda gyanúm, hogy itt a tanár nem a gyerek kedvéért adja ki a tételt, hanem a saját védelmében, hiszen az ránézve égő, ha egy tanítványa, akit engedett érettségizni, azon megbukik. Megtehetné, hogy korrepetálja, a tételekhez hasonlító (de nem azonos) feladatokat oldanának meg konzultáción, vagyis dolgozna a sikerért jogszabálysértés nélkül.
2017. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%
Azzal egyet értek, hogy szemétség más diákokkal szemben DE ha ezt jelented akkor biztos, hogy érvényteleníttik az éretségijüket. Tegyük fel, hogy van olyan aki nem akarta tudni a tételeket, nem akart csalni akkor az övét is semmissé teszed, pedig szerencsétlen ártatlan.
2017. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
40%
Képes lennél tönkre tenni egy tanár pályáját illetve több éves munkáját, mert te úgy gondolod ez nem helyes? A tanár jó indulatból segít azoknak akik az írásbelin elhasaltak. Ez mit érint téged? Neked jobb lesz attól, hogy elárulod? Foglalkozz mással! Ja? És hozzá teszem, én is most érettségizek de én már októberben pontosan tudtam minden tantárgyból, hogy mely tételek lesznek! Mert voltak olyan rendesek és konkrétan elárulták! Nah gyere, ezt jelentsd be valakinek ne azt a sz*ros matekot. ;)
2017. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
40%

Hát, az itteni hozzászólásokra tényleg csak azt tudom mondani, hogy ezért tart itt ez az ország...


"Jajj, szegény segghülye, mint egy utcakavics, de kapjon érettségit". Hát nem, nem kéne. Ha már addig nem kapott egy qrva nagy pofont az élettől amiért egy lusta szar, ideje lenne.


Olyan meg nincs, hogy valaki kidolgozza a belét egy KÖZÉPSZINTŰ érettségi kettesért. Ilyen nincs. A magatartászavaros, és egyéb SNI-sek is meg tudják tanulni kettes-hármasra az anyagot, miről beszélünk? Lassan a tízmillió diszes országa leszünk, csak mert a lustaságot honoráljuk, "jajj szegény, legalább érettségije legyen" mentalitással.

2017. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
58%
Azért az utolsónak üzenném hogy az SNI-sek nem hülyék. Diszgráfiás vagyok de az összes érettségim 80+% ugy, hogy emelt kémia és biosz is van benne. :D
2017. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!