Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségi menete?...

Szóbeli érettségi menete? Többi lent

Figyelt kérdés
Most készülök szóbeli érettségire, de még mindig nem tudom pontosan hogy mi hogyan fog történni.Azt tudom, hogy mi négyesével leszünk a teremben, de a tanárok és az elnökök hányan?Mi fog történni mikor be megy a négy ember?Mondtak olyat is, hogy egyszerre több tantárgyból is felelnek a diákok, ezzel nem zavarjuk meg egymást?Illetve kiállok 4-5 ember elé a tételemmel és mindenki engem fog figyelni, vagy esetleg félre megyünk a terembe az adott tanárral és csak ő figyeli a feleletemet?Kérlek írjátok le,mert még mindig össze vagyok zavarodva és úgy könnyebb lenne tanulni is.Köszi :)

2017. jún. 11. 20:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindent, amit tudsz róla, vázlatokat pl írtatok, a történet dióhéjban meg a jellegzetességek h milyen stílus meg hogy mikor írta a szerző; nézd meg szerintem, mit ír róla a tankönyv, és abból gondolatjelekkel írj ki magadnak pár dolgot. Én elmondanám a történetet is röviden, meg nem tom, ha kell vagy tudod, vagy mondta a tanár, hogy fontos akkor mit tudomén , ilyen alkotási körülményeket is esetleg; szerintem az alap az legyen a tankönyv vagy az órai vázlat róla.
2017. jún. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
oké, köszi szépen:)
2017. jún. 12. 00:09
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nálunk úgy volt, hogy a tanárok egy hosszú sorban ültek egymás mellett, középen volt a vizsgaelnök.Összesen legalább 8-10-en voltak. Délelőtt szinte mindig bent ült az összes tanár, de délután már volt olyan mikor volt bent 2-3 és kész. A felelők a tanárokkal szemben ültek, és a padok cikk-cakkban voltak elhelyezve hogy mindenkire rá lehessen látni, puskát ki lehessen zárni...stb. Én délben kezdtem meg a szóbelit, és bizony bent voltam fél 5-5 óráig. Ha nagyon kellett akkor ki lehetett menni, de csak mielőtt kihúztam volna a tételt, ha már kihúztam volna, nem mehettem volna ki. Én egyszer sem mentem ki.

Kihúztam a tételt, bemondtam a sorszámát, és a helyemre mentem kidolgozni. Nálunk a vizsgaelnök szigorúan nézte a fél óra felkészülési időt, és szólt is ha letelt, akkor ki kellett menni, és felolvasni. A felelet végén tettek fel 1-2 kérdést, főleg annak aki nem virított nagyot, azokból próbáltak kihúzni kérdésekkel még 1-2 pontot.

Az én osztályom 2 napig vizsgázott. Az utolsó nap 16:00-ra mindenkinek be kellett menni az eredményhirdetésre. A vizsgaelnök haladt a névsorral sorban, úgy szólított ki minket, és adta át személyes gratulációval a bizonyítványt. Akinek kiemelkedően szép volt a felelete, azt megemlítette a beszédében, kaptak egy oklevelet és kész, mindenki mehetett amerre látott.


Az egész érettségi túl van misztifikálva egyébként. Tényleg nem egy nagy cucc. Mindenki ezt mondja, én sem hittem el amíg túl nem lettem rajta, de tényleg így van. Utólag könnyű volt, de amikor benne voltam, azt hittem belehalok :D :D

Jó érzés ma már visszagondolni erre az időszakra. A készülésre, az izgalomra...Neked is menni fog!


Sok sikert!

2017. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2017. jún. 12. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!