Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségi menete?...

Szóbeli érettségi menete? Többi lent

Figyelt kérdés
Most készülök szóbeli érettségire, de még mindig nem tudom pontosan hogy mi hogyan fog történni.Azt tudom, hogy mi négyesével leszünk a teremben, de a tanárok és az elnökök hányan?Mi fog történni mikor be megy a négy ember?Mondtak olyat is, hogy egyszerre több tantárgyból is felelnek a diákok, ezzel nem zavarjuk meg egymást?Illetve kiállok 4-5 ember elé a tételemmel és mindenki engem fog figyelni, vagy esetleg félre megyünk a terembe az adott tanárral és csak ő figyeli a feleletemet?Kérlek írjátok le,mert még mindig össze vagyok zavarodva és úgy könnyebb lenne tanulni is.Köszi :)

2017. jún. 11. 20:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy középszintű szóbeli lesz.
2017. jún. 11. 21:02
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk pár éve úgy nézett ki, hogy hát volt egy sor az ablak előtt, az ablaknak háttal az ajtó felé arccal. Ez egy ilyen hosszabb sor volt, talán volt, hogy 8 tanár is ült az egy sor asztal mögött, az ablaknak háttal. Ha kijött egyvalaki, akkor bement aki a listán a következő volt, ő már odakészült az ajtó elé tollakkal együtt, hogyha kijön egyvalaki, ő rögtön tudjon menni a helyére. Hogy milyen tételt húzzál legelőször, azt majd ők elmondják. És akkor ilyen 3-4-5 asztalnál, a tanárok asztalaival szemben, de elszórva a teremben, pár diák tételt dolgozott ki. Amit ott a tanárok elől vett el zárt borítékból, és akkor ott a borítékot még a tanár előtt bontotta ki talán. És akkor a tanár mondta pl irodalomnál, hogy onnan a diákok háta mögött lévő polcról vehet el a tételhez kapcsolódó forrást, ott könyvek voltak a tanult költők műveivel; történelemből a források térkép is talán benne volt a borítékban; na és akkor hát ha egyvalaki az aznapra kitűzött összes szóbelivel végzett, akkor mehetett haza. Mert el volt több napra osztva a szóbeli is, hogy "ez a két tantárgy erre a napra, ez a két tantárgy meg amarra." Ja és van olyan, hogy a külvős vizsgáztató bizottság a vizsga napján találja ki, hogy ők nem fognak bejönni 3 napra, és akkor ott kell már az érettségi napján gyorsan átszervezniük, hogy két naposra átrendezzék az érettségit. Hát amúgy ennyi kb. A külsős bizottság talán 3 fő volt , rajtuk kívül a tanáraid a bizottság tagjai, és van, hogy például más szakos tanárod is hallgat éppen másik tantárgyhoz tartozó feleletedet. Egyik tanár meg nálunk sutyiban írta az aranyköpéseinket, amik a banketten később felolvasásra kerültek.
2017. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*Ja és van egy terem, ahova a szülők kipakolnak nektek, a tanároknak meg a bizottságnak sütit. Talán a bizottságnak külön; igen, nekik külön, hogy ne veletek legyenek egy helyen, mert már eleve lesz, aki frusztrált lesz, ezért ők más helyen pakolják le a cuccukat, egy másik teremben kajálnak; de a szülők nekik is hoznak sütit, na szóval lesz a vizsgaterem, lesz ahol ti gyülekeztek és lepakoljátok a cuccaitokat, és lesz, ahol a tanárok. Amúgy pl töri feleletet a bizottságból nem feltétlenül töriszakos fog hallgatni. Na és ott ahol ti pakoljátok le a cuccotokat, nekünk azon az ajtón volt kirakva a névsor, hogy milyen sorrendben megyünk be, és akkor szerintem egy tantárgy az lement egynapon.
2017. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nálunk a névsor el lesz osztva három felé és mindenki más időpontba jön a suliba, de egy nap lefelel mindenből.Mikor feleltél akkor mindenki rád figyelt, vagy közbe felelt más is más tantárgyból?
2017. jún. 11. 21:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, párhuzamosan ment 3 felelet. De nem zavartuk egymást, mindenki önmagával, meg a saját kis dolgával volt elfoglalva, tehát se téged, se a rádfigyelő tanárt nem fogja zavarni, hogy melletted még ilyen 2-3 méterre két oldalról felelnek. Meg amikor váltás van, tehát valaki végzett, valaki meg bejön helyette, én nem emlékszem arra se, hogy zavaró lett volna. Szóval te is meg a feleltető tanárod is tud majd figyelni rendesen a feleletedre. Nálunk tök jól működött.
2017. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igazából csak az a tanár figyeli rendesen a feleletemet akihez éppen beszélek?Mert én ezt úgy képzeltem el, hogy egyedül állok 6-8 tanár előtt és mindenki engem figyel..:D
2017. jún. 11. 21:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem kell állnod, az érettségin ülve felelnek.

Elnök csak egy van.

Egyszerre egy ember felelhet. Ha többen felelnek egyszerre, el kell fenekelni az elnököt is meg az igazgatót is. A felelés a teremben történik, az elnökkel együtt legalább három tanár jelenlétében, több lehet. A többi diák közben készül a saját feleletére, és nem nagyon lesz ideje téged figyelni. Nem kell félni, nem fog fájni, és mindenki segíteni fog.

2017. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha egyszerre megyek be a három-négy emberrel, akkor hogy tudnak készülni az én feleletem alatt is? Ennyivel több idejük lesz?
2017. jún. 11. 22:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja neem, hát én azt hiszem, hogy általánosságban ketten; vagy egy bizottsági tag, és a szaktanárod; vagy a szaktanárod és egy másik tanárod:) A bizottság ők meg annyian vannak, hogy cserélgetik egymást, időnként ők is fáradnak meg vannak szükségleteik nekik is; szóval lehet, hogy épp nem is fog egyszerre minden bizottsági tag bent ülni, amikor te felelsz; akkor lehet, hogy nálunk 4-en vagy 5-en voltak , de ez mindegy is. Szóval ketten mindenképp hallgatják a feleletedet egyszerre.
2017. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:) És irodalomnál a kihúzott műnél a történetét kell elmondanom röviden, vagy elemezni kell, hogy például vannak bent romantikus és realista vonások,stb.?
2017. jún. 11. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!