Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudom azt panaszolni, ha...

Hol tudom azt panaszolni, ha szerintem igazságtalanul lett kijavítva az osztályom érettségi dolgozata?

Figyelt kérdés

Konkrétan történelemről van szó. Tipikusan kivételező tanár, valamiért 9. osztálytól fogva nem vagyok szimpatikus neki, sokszor voltak veszekedéseink is, szüleimmel is beszélt, anya is kiosztotta már.

Most eljött az érettségi ideje, mondta előtte, hogy áá, nem lesz a javításnál gonosz, amire cssak tudc pontot fog adni.

Igen, a kiskedvenceknek, meg akinek a szülei ügyvédek és orvosok meg igazgatók.. nekik igen, nekem meg falusi gyereknek alig ad pontot a két esszére.

Szerintetek hogy létezik az, ha valaki első részben 50-ből 41 pontot el tud érni, az a két esszérr összesen 19 pontot érdemel? Amiért csak lehetett, vonta le a sok pontot.

Ok, ha 60 % a tudásom, amit kétlek, de az bosszant a legjobban, hogy a protekciósoknak 10-15 ponttal többet adott ugyanerre a teljesítményre. Én ezt nem tudom megemészteni..

Hol tudok panaszt tenni? Igazgatónál?


2017. jún. 15. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz panaszt tenni, maximum fellebbezni lehet a javítással szemben, de ennek van egy határideje, és szerintem aznap kell, amikor megtekinted az írásbeli dolgozatot. Utólag már semmit sem lehet csinálni.


Nálunk amúgy volt valóban igazságtalan értékelés, csak egy másik tantárgyból. Az osztály több mint fele fellebbezett, ilyenkor egy másik szaktanár vizsgálja felül a javításokat (aki szintén az iskolában tanít).

2017. jún. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, hogy elvihetem-e lefánymásolni, azt válaszolta, hogy ezt nem lehet kivinni az iskolából. Pedig emlékszem, hogy írásbeli kezdetekor felolvasták a szabályzatot, ahol elmondták, hogy 8 órát kapok másokatot készíteni. Azt mondta, hogy én járnék rosszul, ha cirkuszolok..

Nem mondtam erre semmit, aláírtam, aztán kimentem sírva..

2017. jún. 15. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában egyáltalán nem volt fénymásolási lehetőség? Miért nem fotóztad le akkor?
2017. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségik megtekintése június 6. volt, a fellebbezési határidő pedig június 7., 16:00 volt. Ezután már bármit csinálhatsz, nem fogják elfogadni se a panaszodat, se a fellebbezésedet, semmit.

Fellebbezéskor pedig, ahogy az első is írta, egy iskolában tanító másik szaktanár újrajavítja a dolgozatodat, de mivel több mint egy héttel túllépted a fellebbezési határidőt, már tényleg semmit se tudsz tenni:/

2017. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekünk tegnap volt megtekintés.
2017. jún. 15. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A megtekintés után lefotózhattad volna (pénzbe nem kerül). A fotókat megmutattad volna egy másik szakos tanárnak aki tanácsot adna.

Sajnos a töri esszé kérdéseknél sok pontot le kell vonnia a tanárnak a javítási útmutató alapján. Én elhiszem, hogy nem szimpatizáltok a tanárral. Viszont a fellebezés megírását neked kell elkezdened. A másik diák dolgozatát Te nem láttad ezért az ő teljesítményét nem értékelheted objektíven.

Ha kifutottál a határidőből akkor már semmit se tudsz tenni.

2017. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegnap volt a megtekintés, akkor elvileg ma 16 óráig fellebbezhetnél. DE! ehhez min. le kellett volna fotózni a dolgozatot vagy jegyeteket csinálni, hogy szerinted a megoldókulcs alapján mire kellett volna még pontot adni, ill. megmutatni egy másik szaktanárnak, aki vállalta volna, hogy segít megírni a fellebbezést.

Meg azt is érdemes tudni, hogy ilyenkor az egész részt újrajavítják, így kijöhet kevesebb pont is - pont esszé esetén kockázatos, inkább az egzakt részeknél érdemes élni vele.

2017. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A dolgozatot valóan nem viheted ki az iskolából, ezt jól mondta, helyben másolhatod. És igen, lehet(ett) volna fellebbezni, akár ott is, a megoldókulcs alapján. Utólag nem tudsz mit tenni.
2017. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!