Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esély arra, hogy csökkenne...

Van esély arra, hogy csökkennek a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógiára jelentkeztem és 15-el kevesebb pontom van,mint amennyi tavaly kellett.

2017. jún. 15. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
A ponthatár még mindig a jelentkezők pontszámától függ. Lehet, hogy van, de lehet, hogy nincs.
2017. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak már kezdem feladni a reményt aziránt,hogy felvesznek.:(
2017. jún. 15. 11:10
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Tizenöt lényeges hátrány, de ha a minimum megvan, még lehet remény. Ja, és az se a világ vége, ha ki kell hagynod egy évet, és újrapróbálni, hidd el. :)
2017. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A minimumponthatár 310,nekem kb 335 lesz,tavaly 350 volt a ponthatár.
2017. jún. 15. 11:22
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Sajnálom, de elég kicsi az esély, készülj a legrosszabbra :( nem nagyon szoktak csökkenni a pontok, de persze bármi megeshet, akkor legalább kellemes meglepetés ér :) nincs B terv, szak?
2017. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Halasztok,ha nem vesznek fel.Dolgozni fogok,és újraérettségizem.Illetve tervben van egy felsőfokú német nyelvvizsga.
2017. jún. 15. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Szuper, hidd el, soha nem lesz érdekes, hogy idén kerültél be, vagy jövőre. :)
2017. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom,csak olyan rossz érzés.Rossz az anyagi helyzetünk,mindkét szülőmnek csupán a 8 általánosa van meg,mindig is feljebb szerettem volna tőrni.Kellett volna különtanár nyelvből,de nem volt meg rá az anyagi keret.Ilyenkor irigylem az osztálytársaimat,gazdagok,elit gimibe jártam.Minden osztálytársam fizetősre megy,hát így nem nagy kunszt 280 pontot összeszedni.
2017. jún. 15. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Persze, megértem, hogy miért rossz érzés, de felül fogsz emelkedni rajta. Ugyanúgy "kiemelkedhetsz". A te háttereddel lehet, hogy nehezebb, de szuper, hogy ambíciózus vagy, és ne add fel emiatt. :)
2017. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
80%
Szia! Én vagyok az egyik élő példa arra, hogy sohasem késő. Én mindig is jó tanuló voltam, de szüleim rossz anyagi helyzete miatt az érettségi, majd a szakma megszerzése után el kellett állnom dolgozni. Akkoriban az ELTE óvodapedagógus szakára adtam be, de ugye mint említettem a rossz anyagi helyzet miatt nem tudtam elkezdeni (fel sem vettek, mert nem jelentem meg az alkalmasságin sem). 5 évet húztam le egy olyan helyen, ahová sírtam eleinte, hogy be kellett mennem. Nem nekem való meló volt, de aztán megszoktam. Idővel mindenhez hozzászokik az ember, a rosszhoz is. Aztán jött kisfiam...és most majd kb. 7-8 év után ismét visszaültem az iskolapadba és most folytatom ott, ahol anno abbahagytam. Jelenleg csecsemő és kisgyermeknevelő szakra járok (fosz, mert nem mertem belevágni a BA-ba) ezt jövőre elvégzem és megyek a gyógypedre (BA). Nekem tavaly 360 pontom volt. Ehhez jön majd hozzá ez a fosz, plusz ha kapok még a gyesre, akkor remélem én is megütöm a határt. Szóval látod ennyi idősen (29) is bele lehet csapni a lecsóba, csak mindig tudd, hogy mit akarsz. Ha meg jól tanulsz, az eredményeid nem fognak elveszni az évek alatt. Amit én anno középiskolában beleinvesztáltam, most térül meg.
2017. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!