Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik esetén nincs okunk feltételezni, hogy változik a narancsok kereslete?

Figyelt kérdés

A. Az almáról kiderül, hogy rákot okoz.

B. A narancsról kiderül, hogy gyógyítja a rákot.

C. Nő a mandarinok ára.

D. Csökken a narancsok ára.


Én a C-re gondoltam, de kíváncsi vagyok, szerintetek melyik?


2017. jún. 18. 19:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy inkább az A. Jobban belegondolva.
2017. jún. 18. 19:50
 2/2 anonim válasza:
Én leginkább azt mondanám, hogy A, mivel az alma kevésbé alternatívája a narancsnak, mint pl. a mandarin, emellett, az az időszak mikor érnek sem esik egybe, tehát többnyire nem kaphatóak egyben (sarkosítva, hisz az alma gyakorlatilag egész évben kapható). Viszont a mandarin kb. egyszerre érik a naranccsal, így "konkurensek", mivel sok ember inkább, "csak" gyümölcsöt akar fogyasztani, mint sem egy konkrét gyümölcsöt (ez persze nagy általánosságban, ha valakinek valamire kell valami azt nyilván megveszi) tehát, ha szezonális gyümölcsökből kell válogatnia, inkább az olcsóbbat választja az emberek nagy többsége, ezért nem a C. Az, ha kiderül, hogy az alma rákot okoz egyáltalán nem biztos, hogy befolyásolja a narancsra való keresletet, hisz mikor almát ennének az emberek, valószínüleg nincs is a boltok polcán narancs, tehát inkább valami olyant eszik, ami van, tehát egyszerre érik az almával. Tehát a helyes válasz: A. Szerintem...
2017. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!